Otázky: Co hraju, s kým hraju? vám mohla včera místo mě položit i naše oblíbená česká herečka Libuška Šafránková a myslím, že by byla spokojená, jak jste odpovídaly.

libuska

Včera jsme si udělaly léto s herečkou Libuškou Šafránkovou, která se už léta vyhýbá médiím a rozhovorům, ale já věřím, že po této soutěži si „snad“ někdy na Ženu-in čas udělá.
Jak vidno, máte ji všechny rády a co víc, i její krásné role máte v malíčku.

Tak už jen pro dobrý pocit ze správných odpovědí.

Otázka číslo 1.

Napište název pohádky, která Libušku Šafránkovou proslavila snad po celém světě.
Tři oříšky pro Popelku

Otázka číslo 2.

Ve kterém snímku (měly byste samy vědět, zda jde o film nebo o pohádku) si zahrála se svou mladší sestrou Miroslavou Šafránkovou?
Malá mořská víla

Otázka číslo 3.

Ve kterém velmi slavném, v zahraničí oceněném českém filmu Libuška Šafránková, „když ji bylo dobře“, tak škytala? Na radu hereckého partnera pomohlo, když dala nohu nahoru.
Kolja

Otázka číslo 4.

Ve kterém českém filmu odpověděla na dotaz, co dělala - onou slavnou větou: „No, co jsem dělala? Děti jsem dělala. Kdybych nebyla blbá a studovala jazyky, tak jsem tady teď neseděla…“
Báječná léta pod psa

Otázka číslo 5.

V adaptaci románu slavné české spisovatelky BN, (malá nápověda – Jarmila Kurandová), hrála Libuška Šafránková koho?
Barunku

Otázka číslo 6.

Se svým manželem Josefem Abrhámem hrála společně v mnoha filmech, ale jenom v jednom mu dala pořádnou facku, když se jí na chodbě u dveří představil jako někdo jiný.  Ve kterém filmu to bylo?
Vrchní prchni!

Otázka číslo 7.

A poslední, malinko těžší. Ve velmi podařeném seriálu brněnské televize, kde si herec Tomáš Töpfer zahrál roli vrchního strážmistra četnické stanice, hrála v několika dílech i Libuška Šafránková. Jak se její role jmenovala? (stačí jen filmové  jméno, příjmení ani povolání být nemusí)
Karlička (tady mnohé z vás věděly dokonce i příjmení – Formánková)

_______________________

Těm čtenářkám, které odpověděly správně, GRATULUJI, dostávají se do závěrečného slosování o dvě ceny od firmy Albi: hry Mlýn a Člověče na ex!

hrahra

A těm, které nevěděly, vzkazuji: „Nebuďte smutné, když nejde o život, jde o… dobrý pocit ze soutěžení. Příště to vyjde.“

Pěkný den
Saša

 

Reklama