S tímto požadavkem jsem zašla do obchodu, na nějž jsem se ptala v první otázce. A nyní se dozvíte i odpovědi následující.

Asi jste si všimly, že jsem „malinko přitvrdila“, ale i tak se našla spousta bystrých čtenářek, které odpověděly správně.

Takže jako tradičně, už je pro upřesnění.  

Otázka číslo 1.

Ve zkratce... ... Začala 2. světová válka a došlo k arizaci jejich majetku. Do jakého obchodu bych v přeletu časem vešla? Dozvíte se to v názvu filmu, který po vás chci.

Správná odpověď.
Šlo o jedinečný film, který jako první československý snímek získal Oscara za nejlepší cizojazyčný film – Obchod na korze

Otázka číslo 2.

Ve zkratce… ... roh Vodičkovy a Jungmannovy ulice, kde potkám ve dveřích Natašu Gollovou, anebo třeba i paní Hanu Benešovou. Prásknu se přes kapsu a nechám si ušít šaty tam kde ony.

Správná odpověď
Nechám si je ušít ve vyhlášeném prvorepublikovém módním salónu u Podolské (salón Podolská)

Otázka číslo 3. 

Ve zkratce … ... Koupím si i nějaký pěkný kabát. Zůstanu v hlavním městě a vydám se do obchodního domu, jehož půdorys tvoří několik vzájemně propojených šestihranů. Ale převážně mají jen baloňáky.

Správná odpověď
Tak to je jasná Kotva :)

Otázka číslo 4.

Ve zkratce… ... Pustím si na DVD jednu z mých nejoblíbenějších pohádek, kde si „dvě stejné princezny“ nechaly ušít dvoje stejné šaty. Kombinaci bílé a zlaté.

Správná odpověď
Dvě stejné krásné princezny (dvojrole Libuška Šafránková) jste mohly vidět v pohádce Třetí princ

 

Všem čtenářkám, které odpověděly správně, GRATULUJI, dostávají se do závěrečného slosování o dvě ceny od firmy Albi: hry Mlýn a Člověče na ex!

hrahra

A těm, které náhodou nevěděly, vzkazuji: Svět se nezboří. Když nejde o život..., jde o dobrý pocit ze soutěžení.

Děkuji za účast v soutěži a všem pěkný den
Saša

Reklama