Čtenářka lalica má nyní doma lazaret, a tak včera zajásala, když mohla s manželem pozorovat zajímavý nebeský úkaz, který snad oznamuje konec starostí. Děkuji Vám lalico za příspěvek a přeji brzké uzdravení

Milá redakce,

srdečně zdravím všechny, ať už večer provádějí hrátky jakéhokoliv druhu, sledují noční oblohu nebo televizi, čtou si, brouzdají na netu nebo třeba zpytují svědomí..... vše lze večer provádět, pokud ovšem nejsme na své všední noční směně.

U nás ten nový rok nezačal příliš dobře. Všichni jsme postupně omarodili- chřipka, průduškový zánět, manžel zápal plic. Naše poslední všední večery jsou ve znamení pohybu a konání v „ polním lazaretu“.

Spařuji bylinné tee, míchám lektvary, studuji bylinářskou a léčitelskou literaturu. Když mi zbude chvilka masíruji svého muže ze předu i zezadu a sděluji mu nová zjištění stran našich neduhů.

Na net se raději nedívám, protože, jak se znám , neměla bych akorát horečku omladnic a zánět prostaty. Je zvláštní, že v té marodní atmosféře přijde řeč na vzpomínky na rodiče, na naše namlouvání, rukování a študýrování...

Nějak se nám v tom večerním čase s bolavými těly otevřely zapomenuté komnaty vzpomínek, ale také nápadů a legrácek.Jak se říká, to už je k uzdravení krůček. Když mně  večer zavolal manžel k oknu, civěla jsem na ten zvláštní úkaz, který mně pobídl k tomu, abych oné osamělé hvězdičce přednesla své tajné přání.

1

2

3

4

S hlavami těsně vedle sebe jsme pozorovali nebeské přátelství měsíce s něžným „ světýlkem“. Ráno jsem běžela k oknu a ještě tam byli - srp a jediná hvězda na celé obloze a já nabyla dojmu, že už konečně bude líp.

lalica

PS Fota jsou z dnešní noci a rána


Pomalu končí  téma dne : Jak trávíte všední večery.

Za chvíli v 16 hodin oznámím komu putuje květina.

Reklama