Čtenářka Iva K. měla za sousedku drbnu a věčnou stěžovatelku. Když se stěhovala pryč dokázala se jí pomstít velmi elegantním způsobem a pomohla tak všem zbývajícím nájemníkům. Díky Ivo K. za poučný příběh.

Krásný den. Nejsem žádný mstivý člověk. Spíš se snažím prohřešky druhých přehlížet a mávnu nad nimi rukou. Ale vzpomněla jsem si, že jsem se krásně pomstila jedné moc „milé“ sousedce.

Tato paní byla v našem paneláku známá široko daleko. Měla metr čtyřicet a svou malou výšku si kompenzovala na druhých věčným pomlouváním, křikem, stěžováním a já jsem nebyla vyjímka. Měla jsem tu smůlu, že jsem bydlela přímo nad ní, takže  na prahu bytu jsem jí měla obden.

Tu si stěžovala na hlasitou hudbu, tam zas na hlasité kroky, nebo mokré prádlo na balkoně, které jí kape na její vyleštěná okna.

Byla jak buldok, který se do něčeho pustí a jen tak toho nenechá. Varovali mě před paní Marešovou  už jak jsem se stěhovala, ale tohle bylo fakt silné kafe. Když jsem jí potkala na městě, nikdy mě nepozdravila, maximálně vyštěkla , co jsem jí zase provedla.

Byla jsem z ní naprosto na nervy, To si opravdu nedokážete představit, co si vymýšlela.

Po roce se mi naskytla možnost se odstěhovat, do menšího bytu a hlavně s normálními sousedy. Majitel bytu, mě jen poprosil, jestli někoho za sebe nedoporučím. Neměl nikoho dalšího do pronájmu a usnadnila bych mu tím práci.

Shodou okolností, jsem se zaslechla, že jedna další moc „milá“ paní shání malý byt a ten svůj prodává. No slovo dalo slovo a u nás v paneláku nastal kulový blesk. Já jsem šla do menšího a ta známá ke mně do 2 + 1.

Byla to nachlup stejná drbna a věčná stěžovatelka jako má sousedka ze spoda. Po pár dnech si zase paní Marešová přišla k nové nájemnici stěžovat, ale dostala takovou studenou sprchu, kterou naprosto nečekala.

Takže se karta obrátila a u mé sousedky teď věčně stála na prahu  nová nájemnice a sousedi z nich měli denně srandu. Pištěli tam na chodbě po sobě a žádná nenechala tu druhou na pokoji.

Pak mi známá z toho paneláku vyprávěla, že konečně po dvaceti letech je v domě klid. Protože se konečně našel někdo, kdo si to nenechal líbit a paní Marešovou dokázal uzemnit.  Nová nájemnice nelenila a psala stížnosti ještě častěji jak Mareška. Takže ji to nakonec přešlo a složila zbraně.

Mějte se krásně a važte si dobrých sousedů. Protože takových Marešek je na světě ještě dost:-) Ale ono se jim to časem vrátí,  tak či tak :-D

Iva K.
Text nebyl redakčně upraven


Dnešní téma je:

Pomsta bude (byla) sladká!

  • Ublížil vám někdy někdo a vy jste mu to vrátila?
  • Plánujte nějakou pomstu?
  • Potřebujete se sladkou pomstou poradit?
  • Jaký to byl pocit? Dobrý, nebo špatný?
  • Litujete nějaké pomsty?
  • Nebo vám je msta cizí?
  • Věříte, že se vám msta, může vymstít?

Vše směřujte na

redakce@zena-in.cz

A jedna z vás získá úžasně dobrou bonboniéru ve tvaru srdce s pralinkami s náplní nugátovou a oříšky od Milky.

cokolada milka

Reklama