píše v závěru svého příspěvku naše čtenářka s nickem Pajda. V práci toho nachodí hodně a proto se raději přezouvá. Kostkované papuče by byly takovým malým provokativním „hecem“. Jen ještě neví, jestli si k nim pořídit fajfku, nebo zástěru

Když jsem viděla ty papučky v úvodním článku, tak jsem si vzpomněla na svoje první „papučky“ do práce - krásné, růžové, ovšem bez kožešinky. Bylo to na škole podnikání a managementu a my musely chodit v kostýmku a přezouvat se. Ke kostýmku jsem měla elegantní lodičky, ale protože dvoje se mi kupovat nechtělo a tak jako tak „muselo být vidět“, že jsem přezutá, tak jsem si z trucu pořídila růžové klasické papučky. Kostkované v mojí velikosti bohužel neměli. I tak to byla divočárna a na obchodní a přední jednání jsem musela vždycky do lodiček.

Ve všech ostatních zaměstnáních jsem se vždycky přezouvala. Důvodem bylo hlavně to, že zůstávat v jedněch botách celý den je pro mě naprosto nepřijatelné. Už jenom doba, kdy jsem vedla školící středisko a přednášela až do večera, a tudíž byla nepřezutá třeba 6 hodin, byla pro mě děs. Jedna věc je chlap v polobotkách a druhá věc je mít na nohách uzavřené kozačky. Navíc v mém případě to častěji byly „holínky s kožešinkou“ - chodila jsem večer skoro kilometr ve sněhu a v kozačkách s hladkou podrážkou bych si asi musela dát tekuté řetězy, abych se vůbec dostala domů. A to jsem bydlela přímo v Brně - městská část Brno střed.

 Takže teď využívám možnosti zdravotní obuvi a přezouvám se. A v létě obvykle řeším situaci sandály - samozřejmě mám dvoje. Používat nějaké „lepší“ boty, když za den nachodím x kilometrů po tvrdých podlahách a vyjdu několikrát do třetího patra není tak úplně to ono. Ale vážně uvažuji, že si pořídím ty kostkované papuče, jen zatím nevím, jestli k nim i fajfku nebo zástěru s kapsou, abych byla stylová.

Pajda

Milá Pajdo, pozor, kostkované papuče hodně kloužou. Už nejsou, co bývaly

Text nebyl redakčně upraven

A co vy, milé ženy-in? Přezouváte se v práci? Dobrovolně, nebo z povinnosti? Jakou obuv v práci nosíte? Je nějaká speciální, „bezpečnostní“, nebo má spíš splňovat nějaká estetická kritéria? Chodíte v práci v bačkůrkách? Kdy vás napadlo se přezouvat? Přezouváte se i v létě, nebo jenom v zimě?

Napište nám na dnešní zvídavé téma na redakce@zena-in.cz

Reklama