Mezi jeden z nejsmyslnějších míst na ženském těle patří ústa. Ty totiž hrají v sexuální přitažlivost opravdu velkou roli, podobně jako třeba oči. A čím více o rty žena pečuje a zkrášluje je barvenými rtěnkami, tím větší poutá pozornost. Oproti těm, které sahají po lesku nebo tělových odstínech.
5bacbd58bdde9obrazek.jpg

S červenou rtěnkou na rtech si jinými slovy vysloužíte pohledy mužů, často i žen. Červená barva totiž jednoduše zvýší váš sex-appeal a navíc tak trochu změní výraz tváře. Zajistí vám také to, že vás jiní budou poslouchat nebo aby z vás váš milý nespustil oči. Ale pozor, chcete-li být pořád za sexy ikonu, vyžaduje to trochu práce a úsilí. Rty musí být pořád v dokonalé formě.

Červená rtěnka od rána do večera

Pryč jsou časy, kdy by se červená barva hodila do tmavých restaurací a pro večerní hodiny. Teď si ji klidně na rty namalujte už v osm ráno a hrdě vyrazte do kanceláře. Červené rty nosila už královna Alžběta I., následovala ji sexy žena Marilyn Monroe a v současné chvíli ji můžete vidět na každé ženě, která je sebevědomá a nebojí se jít svou vlastní cestou.
5bacbdd32e47cobrazek.jpg

Základem je správný odstín

S červenou rtěnkou můžete dělat divy. S výrazným líčením a rudými rty budete hvězda každé party. My ovšem preferujeme „nahé“ líčení právě s akcentem na výraznou pusu, které je na denní nošení značka ideál. Trocha námahy při líčení za ty výsledky stojí. Hravě rty odpoutáte pozornost od jiných nedokonalostí na obličeji.

  • Barvu rtěnky hledejte podle odstínu své pokožky, zejména pak podle jejích podtónů. Je-li vaše pleť narůžovělá, sáhněte po třešňových až švestkových odstínech. Olivové pleti sluší sytě rudá, porcelánové s modrými podtóny klasické chladné odstíny červené.
  • Chcete-li nosit barevné rty často, musíte je dokonale připravit. Skvělým pomocníkem je peeling, jímž zbavíte rty šupinek a suché kůže. Další variantou je nanesení vazelíny nebo balzámu a masírování pusy zubním kartáčkem.
  • Prvním krokem v líčení rtů by pak měla být konturovací tužka, a to z důvodu, aby se rtěnka na rtech nerozpíjela. Trikem vizážistek je vykreslení celých rtů tužkou a následná aplikace rtěnky, díky tomu vydrží na rtech déle.

Jak na červené rtěnky?

Také si přečtěte: