shutterstock-1184817265-1-.jpg
Foto: Shutterstock

Stravovací návyky
Podle výživové poradkyně Juliet Boghossian souvisí to, jakým způsobem jíme jídlo s naší osobností. Pomalí jedlíci jsou sebejistí, vyrovnaní, vděční. Často ale propadají smutku a nemají příliš energie. Rychlí jedlíci jsou ambiciózní, cílevědomí, odvážní, netrpěliví, temperamentní. Jedlíci dobrodruzi jsou ti, kteří rádi ochutnávají nové věci. Podle výzkumu milují adrenalin, jsou ctižádostiví a zvědaví. Vybíraví jedlíci mají sklony k úzkostem a jsou neurotičtí. Ti, co jedí na talíři jednu věc po druhé a nikdy by si třeba nenabrali na vidličku řízek i kaši najednou, jsou opatrní, tvrdohlaví a zaměření na detail.

E-mailová komunikace
Podle klinického psychologa Tomase Premuzica může obsah vašich e-mailů odhalit, zda jste extroverti nebo introverti. Lidé, kteří si několikrát po sobě přečtou e-mail, než ho odešlou, neustále mažou písmenka a promýšlí obsah, jsou introverti, kteří mají rádi věci pod kontrolou. Lidé, kteří nechávají ve své schránce nepřečtené e-maily a neodstraňují je, jsou inteligentní extroverti. Chápou prý, že jim rozkliknutí zbytečných mailů nic nepřinese.

Dochvilnost
Podle studie zveřejněné v časopise Journal of Applied Social Psychology může dochvilnost nebo její nedostatek odhalit, zda jste buď agresivní, nebo naopak klidnější osobnost. Samozřejmě ke klidu mají větší sklony ti, kteří chodí pozdě. Mají prý také nižší krevní tlak.

shutterstock-172961594.jpg
Foto: Shutterstock

Toaletní papír
Ano, i to, jak zavěšujete na držák toaletní papír leccos prozrazuje o vaší osobnosti. Tedy alespoň podle studie z roku 2000 zveřejněné v časopise Psychology Today. Ti, kteří ruličku papíru pověsí tak, že jsou trhací čtverečky směrem od zdi, jsou dominantní, ti, kteří papír zavěsí tak, že jsou čtverečky podél zdi, jsou submisivní.

Teplota vody ve sprše
Emoce, které se ve nás kumulují, také souvisí s teplotou vody, se kterou se sprchujeme. Například čím více času tráví člověk pod teplou sprchou, cítí se víc osaměle. A ti, co se sprchují raději rychle ve studené, bývají tvrdohlaví a sebevědomí.

shutterstock-1581002035.jpg
Foto: Shutterstock

Lajkování
V průběhu let vědci zjistili, že pomocí lajků na Facebooku můžete zjistit, jakou má člověk sexuální orientaci, náboženské přesvědčení, inteligenci či politické názory. Takové studie se provádí za účelem zdokonalení prodeje různého zboží. Mimo marketingových potřeb bylo ale zjištěno, že lajky jsou projevem lenosti. Místo toho, abyste napsali komentář se svým názorem, raději jen všechno bezmyšlenkovitě lakujete. Často i to, co se vám zas až tolik nelíbí.

Kávu si osladím… nebo ne?
Každý zná někoho, kdo má rád kávu bez smetany nebo cukru. Vědci tvrdí, že u lidí, kteří rádi pijí čistou černou hořkou kávu, se častěji vyskytují psychické poruchy, třeba jako u sériových vrahů.

Podle výsledků jedné studie může být častá a nepřekonatelná chuť na hořké jídlo známkou toho, že je člověk psychopat. U lidí, kteří mají rádi tonik a jiné hořké nápoje, je větší pravděpodobnost, že budou mít rysy sadismu nebo narcismu. Mohou být také pokrytečtí, ješitní a sobečtí.

Reklama