Mazlíčkové téma pokračuje. Tento díl věnujeme výhradně kočičím členům domácnosti. Prohlížejte, kochejte se, diskutujte a hlasujte pro svého favorita.

Mourovatý uprchlík

„Na mém příběhu není nic výjimečného, snad jen to, že se stal mně. Kromě dvou dnes dospělých synů jsem totiž nikdy „nevlastnila" žádné zvíře. Před dvěma lety se k nám na zahradu zatoulalo kotě. Bylo lehce podvyživené a lehce neodbytné. Patřilo sousedovic dceři a tak jsme ho jen nakrmili, poťuchmali a v neděli večer opustili. Prázdniny ubíhaly  a kotě pravidelně čekávalo v pátek u našich dveří. Slečna od sousedů v září odešla do školy v jiném místě a mně začalo být jasné, že se o  kotě nikdo nestará.

Tečkou k rozhodnutí vzít jej domů byl jeden zářiový pátek, děsné počasí, lilo jak z konve, zima. Ajtíšek čekal v tom nečasu u dveří a jakmile jsme otevřeli, vběhl dovnitř, zubožený a vyzáblý se rozložil  se uprostřed obýváku. Pak už to šlo rychle. Sousedé mi kocoura rádi věnovali a já, která neměla tušení, jak se „vychovává" kočka, jsem jej prostě vzala a v neděli poprvé jel do velkého města. Nic ho nevyvedlo z míry, cestou jsme koupili kočičí WC a jídlo,  v pondělí následoval veterinář a pak už to znáte... Z koťátka se stal kocour, miláček celé rodiny.

Dva roky se seznamuju s kočičí povahou a jsem přesvědčená, že to on si svůj domov vybral. Bylo by na dlouhé povídání, co všechno se od kočky člověk naučí. Posílám vám fotku, kterou mám ráda... Je z podzimu 2007a je na ní šťastná kočka, majitel naší zahrady. Zajímavé je, že na tu sousedovic nikdy nezajde."

CityCat

aja

Kocour v botách

Tento koucourek na léto vyměnil své boty za stylové žabky.

kocour v botach

Mucholapka Merlin

Kočičího kaskadéra má doma čtenářka Baaara007. „Posílám Vám fotografii mého kocoura Merlina. Takhle vypadá, když loví mouchy, můry nebo jinou podobnou havěť. Vždy, když je chytí, tak je sní…kvůli takovéhle mňamce je schopný se i snad zabít. :D Tentokrát se dostal na zábradlí a visel dolů…"

Merlin

Vzpomínka na Kožíška

„Zasíláme fotku naší kočičky Kožíška, kterou nám bohužel tento týden zakousl pes. Všichni jsme ji obrečeli.Naštěstí nám ještě zůstalo morčátko Bertík."

kozisek

Kočičí domeček

Můj dům, můj hrad. V kočičí říši to platí také. A kdo kraluje tady?

domecek

Princezna Natálka

Když se řekne portrétní fotografie, nemusí na ní nutně být portrét člověka. Svůj portrét má i Natálka.

natalka

Dokonalé maskování

Takhle šikovně se maskuje kocourek čtenářky Jitky. Nápověda pro ty, kteří jej nemůžou najít: Je zhruba uprostřed fotky.

maskovani

Kočičí komando

Nenechte se zmást, za vší tou roztomilostí se bezpochyby skrývá duch pravé šelmy.

komando

Máte doma kočku? Kterou z výše uvedených byste si vybrala?

Reklama