Mladá dáma z počestné rodiny by se měla vdát za bohatého a spolehlivého muže. Obzvláště mladá dáma z chudé počestné rodiny. A když bohatý muž skutečně projeví zájem, je od takové dámy naprosto, ale naprosto nevhodné nechat ho čekat nebo ho dokonce odmítnout.

 

 

 

To všechno sotva dvacetiletá Jane Austenová (Anne Hathaway), budoucí slavná britská spisovatelka, moc dobře ví. Když však do Hampshiru přijede mladý irský právník Tom Lefroy (James McAvoy), jsou její dobré mravy v ohrožení. Z počátku sice „nafoukaného floutka“ nemůže ani vystát, pak však za pózou rozmařilého svůdníka objeví inteligentního mladíka se smyslem pro spravedlnost. A protože Jane se chce vdát z lásky, začne doufat...

Tom však pochází z chudé rodiny se spoustou dětí. Z apanáže od bohatého, ale puritánského strýce, který je soudcem, přispívá svým blízkým na živobytí. A strýčkovi se drzá a inteligentní Jane vůbec nezamlouvá.

soutěž - vlajka E


 

 

 

Mezi tím požádá Jane o ruku bohatý, ale na první pohled prostoduchý pan Wisley (Laurence Fox), jediný dědic Lady Greshamové (Maggie Smith). A rodina chudého anglického faráře, ze které Jane pochází, by takovou nabídku rozhodně neměla odmítnout.

Příběh plný vášnivé romantiky, ale i břitkého humoru, napětí a dramatických scén, líčí milostný románek slavné britské spisovatelky románů pro ženy Jane Austenové. Právě osudová láska k Tomovi změnila celý její život a dala jejím příběhům hloubku a opravdovost. Na rozdíl od Janeiných románů však Vášeň a cit (v originále Becoming Jane) postrádá sentiment – je to půvabný a hluboce lidský příběh o rozhodování se mezi srdcem a rozumem, mezi vlastní touhou a zodpovědností.

 

 

Pokud milujete silné příběhy, nádhernou přírodu, kvalitní herecké výkony a atmosféru Anglie 18. století, neváhejte a zajděte se na Vášeň a cit podívat.

Znáte nějaká díla Jane Austenové? Co třeba Pýcha a předsudek? Líbí se Vám? Zaujal Vás životní příběh této spisovatelky? Půjdete se podívat do kina?

Reklama