Včerejší čtenářský příběh Hubnu strachy vyvolal v redakci malou debatu. Strach má mnoho podob a ta jeho mírnější podoba bude tématem dnešního blogu. Nebudeme tedy mluvit o strachu z toho, že přijde něco zlého (exekuce, nemoc, výpověď). Budeme mluvit spíše o (někdy příjemném) mrazení po celém těle, vstávajících vlasech na zátylku, o srdci bušícím čím dál rychleji a rozšiřujících se zorničkách… Ať už je to strach z neznámého, strach před strašidly, strach z výšek, tenhle strach nás v redakci baví a baví nás také ten příjemný pocit, když strach pomine. Ten pocit, kdy se člověk může pochválit za to, že to zvládl.

Vzpomenete si, kdy nebo kde jste se ve svém životě nejvíc bála? Máte nějakou fobii? Napište nám o tom a my se vašemu strachu, pokud to bude proveditelné, postavíme čelem. Chcete potrápit naše redaktory? Máte možnost. Můžete jim dát docela konkrétní úkol, při němž budou muset strachu čelit. A abyste nemusela jejich fobie číst z křišťálové koule, něco vám prozradíme…

  • Honza, který má na starosti rubriku sex a vztahy, patří mezi ty odvážnější. Ve volném čase se věnuje komunikaci s mladými ženami. Je pro každou špatnost a říká, že jediné, čeho se bojí, jsou pohlavně přenosné choroby.
  • Jakubovi patří rubrika bulvár. Ve volném čase maluje, píše básně a hraje divadlo. Je vegetarián. O svém strachu zarputile mlčí.
  • Pavel je neohrožený šéfredaktor, který se bojí jen toho, že mu nebe spadne na hlavu. Ve volném čase totiž směle konkuruje agentům Mulderovi a Scullyové a dává ufonům co proto.
  • Dana je módní redaktorka, a pokud zrovna nepíše, věnuje se scénografii a divadelním kostýmům. Pro nepřítomnost jsme se ji nemohli na fobii zeptat.
  • Míša je redakční vědma, která je snad na strašidla, duchy a nezbedné skřítky zvyklá. Ve volném čase pracuje na rodinném podniku Fousatá Matylda. Bát se může jenom toho, že jí sluneční paprsky dopadající oknem na křišťálovou kouli podpálí dům.
  • Eva má na starosti rubriku rodina. Ve volném čase fotí a také se prý ráda bojí, což řeší sledováním hororů nebo návštěvami tajemných míst s ještě tajemnější pověstí, nejlépe v nočních hodinách. Trpí závratěmi a bojí se výšek.

A co vy? Máte nějakou svoji fobii? Chtěla byste, aby se jí někdo z redakce postavil čelem?

Reklama