Voda pomalu ustupuje a na mnohých místech republiky se začínají sčítat škody. Řada lidí se s důvěrou a nadějí obrací na pojišťovnu, která při podpisu smlouvy tolik slibovala. Ale jakmile dojde k pojistnému plnění, kroutí se jako had. Máte podobné zkušenosti?

spořitelna

Dovolte mi jednu vzpomínku na povodně 2002, které jsem si „užila“ se vším všudy. Náš dům v Karlíně to odnesl v druhém kole. To znamená, že sice přežil první zásah, ale zřítil se při odčerpávání vody. Byl určen k okamžité demolici a my neměli nárok na nic. Pojistili byste se proti povodni, kdybyste bydleli ve třetím patře? Tak vidíte. Obyčejné pojištění domácnosti vám bylo platné jako mrtvému zimník.

Nicméně, i bez toho jsme měli štěstí a dostali finanční kompenzaci od státu. Hůře dopadl jeden náš známý, který vlastnil restauraci u řeky. Sice měl všechna možná pojištění, včetně živelních pohrom, ale když se voda prohnala interiérem, pojišťováci začali slovíčkařit. „A byl jste pojištěn proti povodni? Nebyl? Tak máte smůlu.“ Ano, můžete namítnout, že na to měl myslet dřív, tím spíš, že si zařídil podnik u vody… Ale po bitvě je každý generál a tisíciletou vodu tady nikdo nečekal.

Teď už je chytřejší a věřím, že je dobře pojištěn.

Já osobně pojišťováky nemusím. Když pominu povinná pojištění zdravotní a sociální, mám pojištěné jen auto. Ale i s „obyčejným“ povinný ručením jsem zažila hodně drahou zkušenost. Jednou mi neposlali složenku a já na pojištění úplně zapomněla. Pak přišla už jenom „darda“ v podobě exekuce. Když jsem se bránila, že neposlali žádnou upomínku, nebo výzvu, tvrdili, že upomínky chodily. Dokonce prý doporučeně. Jsem blázen, abych je ignorovala? Zpětně jsem si na poště zjistila, že žádné upomínky nepřišly, ale nebylo mi to nic platné. Částka 1600 korun se vyšplhala na 24 tisíc, které jsem musela zaplatit.

S touto pojišťovnou už nechci z principu mít nic společného. Udělala na mě dojem, že je nesolidní a chce z lidí vymámit peníze za každou cenu.

Jaké máte vy zkušenosti s pojišťovnami a pojišťováky, milé ženy-in?

  • Co všechno máte pojištěné?
  • Už jste někdy dostaly od pojišťovny peníze? Šlo to hladce, nebo jste je z nich musely tahat?
  • Máte nějakou nepříjemnou zkušenost s pojišťovacími úředníky? Také máte pocit, naplňují heslo:“když ptáčka lapají…“
  • Vyplatilo se vám nějaké pojištění? Jste pojištěná v souvislosti s povodněmi?
  • Jste zvyklé na jednu pojišťovnu, nebo máte smlouvy s různými pojišťovnami?
  • Co pro vás při podepisování smlouvy hraje nejdůležitější roli?

Napište nám, podělte se s námi o své zkušenosti, chvalte, ale i kritizujte?

Na vaše přípěvky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

A na co se můžete těšit vy?

Reklama