Naprostá většina žen se s tímto nepříjemným onemocněním někdy setkala a ví, jak onemocnění močových cest dokáže potrápit. Proč záněty močových cest postihují především ženy? Jaké jsou projevy infekce močových cest a jak vzniká zánět močových cest? Znáte příznaky, podle kterých zánět poznáte? Víte, co na zánět močových cest platí a jak ho léčit?

627b784a4dc0dca.jpg

Proč záněty močových cest postihují hlavně ženy

Močový měchýř a močová trubice samozřejmě umí pozlobit i muže a děti, ale vyskytuje hlavně u žen. Uspořádání ženských pohlavních orgánů si bohužel o tento problém „přímo říká“. Močová trubice je místem, kudy se infekce může dostat až do močového měchýře. Ženy mají močovou trubici kratší a rovnou, a navíc se nachází v těsné blízkosti konečníku. Močové cesty a močový měchýř se pak lehce infikují střevními bakteriemi.
Ke vzniku onemocnění často přispívají i vnější faktory, jako je cévkování, radioterapie, prochlazení a další, ale také výskyt jiných onemocnění, jako například cukrovka nebo snížená odolnost organismu.

Příznaky zánětu močových cest

Příznaky zánětu močových cest na sobě někdy pozorovala více než polovina žen. Zánět obvykle začíná jako řezání a pálení močové trubice, bolest močové trubice, pocit stále plného měchýře a neustálý pocit potřeby močit. Tyto příznaky většinou doprovází bolesti v podbřišku, moč bývá zakalená a může zapáchat. Někdy má také červené zabarvení. Pokud se přidá teplota nebo bolesti zad v oblasti ledvin, již se může jednat o zánět ledvin, který není radno podceňovat.

Které příznaky jsou tedy nejčastější?

  • neustálé nucení na močení
  • bolest při močení, především pálení nebo řezání
  • bolesti v podbřišku
  • zvýšená teplota
  • malé množství moči při močení
  • krev moči

V laboratorním nálezu se vyskytují:

  • červené krvinky v moči
  • zvýšené leukocyty v moči, čili bílé krvinky v moči
  • bakterie v močovém sedimentu

První pomoc od nepříjemných příznaků

Při zánětu močových cest se co nejdříve potřebujete zbavit nejen urgentních nepříjemných příznaků, jako je bolest, křeče, pálení a řezání při močení ale potřebujete se také zbavit příčiny potíží, vypláchnout bakterie a léčit zánět.

Léčivý přípravek, který může zajistit komplexní péči v léčbě zánětu močových cest se jmenuje Canephron. Když cítíte první příznaky zánětu močových cest, vyzkoušejte lék Canephron, který silou 3 extraktů vypláchne bakterie, uleví od bolestí a křečí, a navíc léčí zánět. Canephron užívejte již od prvních potíží, nečekejte „...co s z toho vyvine“.

Canephron je určen k léčbě jak akutních, tak opakovaných zánětů močových cest a lze užívat samostatně nebo i v kombinaci s antibiotiky.

627b7825bcaa8obrazek.jpg

Canephron obalené tablety je lék k vnitřnímu užití. Před použitím si pečlivě přečtěte příbalový leták.  Použití tohoto tradičního rostlinného léčivého přípravku je založeno výlučně na zkušenosti z dlouhodobého použití.

Canephron obalené tablety je k dostání bez receptu v lékárně. Více informací si můžete přečíst na www.canephron.cz.
627b783df1e02obrazek.jpg