Jmenovala se Jennifer Thornburgová (v překladu Jennifer TrnovéMěsto), kvůli svému přesvědčení se přejmenovala. A pokud vám nepřijde v překladu její původní příjmení nic moc, tak se držte. Představujeme vám Cutout Dissection - tedy Zrušte Pitvy.

Proč to udělala? Z čisté radikální lásky ke zvířatům. Je totiž aktivní členka sdružení Lidé pro etické zacházení se zvířaty (PETA). „Jakmile lidé zjistí, jak se jmenuju, začnou se o problém více zajímat,“ vysvětlila pro americkou agenturu AP. Svým jménem konkrétně protestuje proti školním pitvám zvířat. Podle svého nového jména Cutout Dissection zároveň nazvala a zaregistrovala webové stránky.

Jak přiznává, v praxi to přináší nejen dobrou propagaci jejím aktivitám, ale i komplikace. „Když se představuju, musím většinou jméno zopakovat několikrát," řekla Cutout novinářům.

K boji proti školním pitvám se někdejší Jennifer rozhodla ještě jako středoškolačka, když ji v její ashevillské škole v Severní Karolíně nutili v rámci výuky pitvat kuřecí křídlo. Z toho se jí ale udělalo zle a pustila se do místní kampaně za to, aby studenti měli v podobných případech právo požádat o alternativní úkol. A to se jí podařilo prosadit.

V Česku je obvyklejší přejmenovávat se kvůli směšnému příjmení či nechtěnému křestnímu jménu. O tom jste se na Ženě-in mohli dočíst v článcích Jak se vede, Smrtko? nebo Josefína? Bože, proč?!

Jak vám bylo, když jste musela (pokud jste musela) na základní škole pitvat žábu, žížalu…?

Reklama