Ne vždy se vše povede tak, jak jste si naplánovala. Hrátky osudu si k vám někdy přijdou zašpásovat i na Štědrý den. Mohly jste se o tom přesvědčit také v článku Veselé Vánoce aneb trapasy na Ježíška.

Během minulého týdne jste i vy měly příležitost podělit se s ostatními o své veselé vánoční příběhy. Vybrané historky si můžete nyní připomenout. Slíbili jsme, že autorka nejvtipnější příhody bude odměněna. Ze všech došlých příspěvků jsme vybrali šest nejhezčích, které se mezi sebou utkají o první místo v naší soutěži.

O vítězce můžete rozhodnout samy. Líbil se vám některý z nominovaných příběhů? Dejte mu v anketě svůj hlas. Příspěvek, který získá hlasů nejvíce, bude odměněn. Jeho autorka si z tohoto boje odnese jako válečnou kořist sprchový gel a kuličkový deodorant značky Fa a dětský bylinný čaj Baby Tea od Teekanne.

Změna je život. To dobře ví i naše čtenářka Januše, která se právě změnou image chystala překvapit svého přítele. A jak to skončí, když dva dostanou stejný nápad?

„Když jsem za svobodna začala chodit s mým mužem, nosívala jsem dlouhé vlasy a on plnovous. Vídali jsme se jen o víkendech, protože bydlel jinde než já. Blížily se Vánoce a já přemýšlela, čím ho překvapit. Napadlo mě toto: Nechala jsem se ostříhat na kluka a jemu koupila jako hlavní dárek zastřihávač vousů.
Na Štědrý den odpoledne jsme se měli sejít v naší oblíbené hospůdce. Já vešla a pátrala mezi hosty u stolu po svém vousáči. Ale on nikde. Jen od stolu na mě mával nějaký „holobrádek" a culil se na mě. Přistoupila jsem k němu a už už se chystala mu vynadat, co že si to dovoluje. Teprve když jsem se podívala do jeho studničkových očí, jsem poznala svého milovaného. Vykulila jsem oči a otevřela pusu.
Jako kavalír mi pomohl sundat kabát a já si sundala čapku. Při pohledu na mou ostříhanou hlavu vykulil oči a otevřel pusu zase on. Usedli jsme a hovor trochu vázl. Teprve po chvilce jsme si začali povídat o našich změnách. Ale to nebylo vše. Když jsem mu předávala můj dárek, zčervenal a podal mi zase jeho dárek mě. Otevřela jsem jej a v krabičce jsem našla tehdy moderní kulmu na dlouhé vlasy. Po otevření svého dárku byl v rozpacích zase on. Vytáhl zastřihávač vousů. No, prostě trapas až na půdu. Ale když jsme si přiťukli na naše první Vánoce, začali jsme se smát a bylo nám dobře.“

Menší trable s dárečky si užila také čtenářka s nickem Sarka_K, která se podělila s tímto zážitkem:

„Mě se jednou máma o Vánocích ptala, když jsme byly v drogerii, jestli mi voní tahle vůně, a dala mi ji zkusit. Řekla, že jí voní strašně moc. Mně voněla taky, tak jsem jí to řekla a šly jsme dál. Já to pochopila tak, že mi tím lehce naznačuje, že by ji chtěla pod stromeček, tak jsem ji nakonec koupila jako dárek. Jenže pod stromečkem se ukázalo, že se mě ptala právě proto, že chtěla vědět, jestli se mi ta vůně líbí, aby mi ji mohla koupit, takže jsme si s mamou podarovaly navzájem stejný dárek.“

Příběh, který by se možná hodil více do soutěže s dětskými hláškami (připomenout si ji můžete zde a zde), nám napsala čtenářka olga ebertová. Protože nás tento příspěvek pobavil, dáváme mu šanci

„Nemám trapas, ale docela starou historku. Bráchovi byli tenkrát 4 roky a po štědrovečerní večeři se naši odebrali do pokoje otevřít Ježíškovi okno. Čekali jsme docela dlouho a bráchovi se chtělo na záchod. Zvonění stromečku na záchodě neslyšel, a tak se naši vydali bratra hledat. Když mu řekli, že stromeček už dávno zvonil a on pořád nikde, tak jim tenkrát odpověděl: To sem to teda ploslal.“

Není nad dobré přátele, kteří se vždy postarají, aby bylo patřičně veselo. Pokud však mají tito přátelé bujnou fantazii, kreativního ducha a k tomu pornografické časopisy, mohou se snadno stát nepřáteli společenské etikety. O tom vyprávěla čtenářka s přezdívkou Iveťák.

„Když jsem studovala střední, jeden kluk se zamiloval do mojí kamarádky. Začali spolu chodit, nastaly Vánoce a on koupil té mé kamarádce plyšáka, nechal si ho zabalit a odnesl si ho na pokoj. Odešel na rande a mezitím jeho dva spolubydlící u láhve vína otevřeli dáreček. Vyndali plyšáka, vzali sprosté časopisy, vystříhali z nich opravdu to nej jako prsa, přirození apod. Polepili toho plyšáka a zase důkladně zabalili. Kamarádka ten dáreček otevřela až před rodiči u vánočního stromečku. Opravdu překvapení, jak se patří. :-) Už spolu nechodí.“

Vasenka se podělila o příběh, ve kterém hraje hlavní roli vánoční stromeček. Možná i vám je tato situace blízká.

Moje nejveselejší Vánoce byly ty loňské. Manžel se rozšoupnul a někde koupil strom velký tak, že by se nevešel ani do lesa. Ta rozsochatá borovice zabrala celý obývák i s kuchyňským koutem. S velkou nelibostí jsem to monstrum zdobila a čím dál tím víc si uvědomovala, jak marná činnost to je. I kdybych těch baněk a bonboniér měla pětkrát tolik, nebylo by to nic platné. Jako by se to v tom stromě utopilo. Odpoledne jsem svou marnou činnost ukončila, manžel se vrátil s dětmi z procházky a zanedlouho po nich se přiřítila moje ztřeštěná kamarádka Zdena.
Chtěla mi předat dárky pro děti. Mimo jiné přinesla prskavky, a jak je jejím dobrým zvykem, moc se nerozpakovala a hned je klukům pomohla rozvěsit i zapálit a… nějak podpálila i ten strom Bylo zábavné pozorovat, jak Zdena poskakuje jako koza, aby strom uhasila. A jak rychle ho podpálila, tak rychle ho uhasila. Já pak popadla vysavač, abych ten nepořádek uklidila, a nějak jsem zavadila šňůrou o ten megastrom a on se celý zřítil na zem. A měli jsme šťastné a veselé, vždyť střepy přece znamenají štěstí.“

A nakonec jeden vánoční příběh ze zvířecí říše, jehož autorkou je pajda. I rozkošnému kocourovi může být občas poněkud trapně. Nevěříte?

„Před dvěma roky jsme našli v krabici u hřbitova kotě. Malinké, ještě se třemi sourozenci, nerez miskou plnou značkových granulí, kartáčky, vodou... krabice tam byla v neděli ráno, tedy v době, kdy bylo na 100 % jisté, že ji někdo najde. Jeden z kocourků skončil u nás. Já, která kočky vyloženě nemusím, jsem doma najednou měla pidizvíře, které se muselo umývat, masírovat a čistit, aby přežilo svoje odloučení od maminy. Na Vánoce už to byl pěkný Macek a tohle jméno mu taky zůstalo. Zbýval jen problém, co s dárkem. Kočkám jsme nikdy nic nekupovali, takže jsem nakonec dala na paní ve Zverimexu a koupila plastovou myšku se závažím, aby se lépe kutálela. Mně se hračka líbila, ovšem kocour se pevně rozhodl, že si svou první myš vychutná.
Vyhazoval ji do vzduchu, kutálel se s ní po podlaze, plížil se za ní pod křeslem a nakonec se rozhodl, že myš zabije a sní. Důkladně s ní zatřepal – a v tu chvíli mu myš vyletěla z čumáčku, odrazila se od stromečku a sejmula milého kocoura bravurní ránou do nosu. Kocour chvíli seděl a nevěřícně zíral, a pak jsem ho ještě mockrát viděla, jak zdálky obchází plyšovou myš a hodně opatrně do ní šťouchá tlapkou.“

V anketě můžete samy rozhodnout o vítězi. Dejte hlas autorce, jejíž příběh se vám nejvíce líbil. Výhru si odnese ta, která hlasů nasbírá nejvíce. Hlasovat můžete do pátečního poledne.

Jaké bývají vaše Vánoce?

Reklama