V článku Žárlíte? Budete mít lepší orgasmus jsme vyhlásili soutěž o lístky na divadelní představení Nežárli. Měli jste nám psát své humorné příběhy o žárlení.

Příběhy přišly celkem tři, uveřejňujeme tedy všechny. Na vás je, jak rozhodnete! Diskutujte nad příběhy a ovlivněte jejich pořadí.

Známkování bude jako ve škole. Každému příběhu můžete tedy udělit jednu známku na škále 1 až 5, přičemž 1 je nejlepší hodnocení. Můžete samozřejmě dát i tři jedničky, záleží na vás. vyhraje ten příběh, který bude mít v neděli 18. ledna 2009 nejlepší průměrné hodnocení.

 

    Příběh první: Výron
    (Kateřina)

Když jsem začínala chodit se svým mužem, točívala se okolo něj stále jeho kamarádka, oproti mně štíhlejší, krásnější, inteligentnější nejspíš ne, ale to jsem přes své žárlivé oči neviděla a myslím, že můj muž už vůbec ne :-))). Na jedné oslavě jsem seděla, opět žárlivostí bez sebe, v koutku a můj chlap si klidně sedí s tou Courou!!! na baru. Opíjela jsem se a víc a víc se mi zatmíval mozek. Oslava to byla v duchu noblesním, tudíž jsem měla na nohou lodičky s podpatkem až do nebe, přesto že je nikdy nenosím. Dala jsem si posledního panáka a rozhodla se, že jí to pěkně vysvětlím, ať verbálně, tak třeba i fyzicky...
Rozeběhla jsem se k tomu baru, jenže lodičky mě zradily, podlomily se mi oba kotníky a já přistála pod její barovou židlí se dvěma výrony. Muž na mě nevěřícně koukal a říká: „Je ti něco, miláčku, zrovna tu něco s Katkou řešíme a ty se sem přiženeš!" Opravdu řešili pracovní problémy a já jsem se vytrestala, už tolik nežárlím, a když přece, nejdřív přemýšlím a pak konám, těch pár týdnů doma s výrony mě vyléčilo.

 

    Příběh druhý: Žárlivec
    (Martina)

Říká se, že nejhorší partneři jsou alkoholici a žárlivci a těm se má člověk vyhýbat.
Paradoxně „žárliví" bývají ti největší děvkaři.
Takoví ti, u kterých najdete ráno v bytě zapomenuté dámské hodinky a nejsou vaše, spodní prádlo, náušnice a spoustu dalších věcí, ale i přesto všechno tvrdí, že prezervativ v koši je kamaráda.
 
No a tak jsem jednoho dne šla v Praze s francouzským kamarádem na operu Madame Butterfly, ale dotyčnému žárlivci jsem to sdělila, šlo jen o divadlo.
Ovšem nevěřila jsem svým očím a myslela jsem, že mě mámí zrak, když jsem vyšla ze Státní opery a před ní na druhé straně vidím zaparkované známé auto.
Jdu k němu a osoba vevnitř si lehá na sedačky, jakože tam není.
No, to byl trapas, tedy styděla jsem se za tu figuru, která se takto zesměšňovala v autě.
No, nebudu rozepisovat, jak dopadla dále tato konstelace a jak vše pokračovalo.
To byla jen jedna ze scének muže, který byl více než hodně na ženy a každému přece jen chvíli trvá, než přijde na to, s kým má tu čest.
Tito muži snad ani nejsou žárliví, to je paradox, že oni sami nedůvěryhodní nevěří pak druhým, protože vědí sami, jak se chovají.
Spousta tzv. žárlivosti vlastně ani žárlivost není, je to jen taková hra s druhým.
Některé ženy ovšem mylně pokládají podobné výlevy mužů za projev lásky, což vůbec není.
Pokud si žena, která někomu vykládá o tom, jak na ni partner žárlí a jak ji sleduje apod. myslí, že je to v pohodě, tak to je spíš k politování.
 
Vyrovnaný a harmonický vztah toto nepotřebuje a nezná.
Vztah bez těchto hereckých rádoby žárliveckých etud, spolehlivost a jistota, to je ta správná láska.
I když lhostejnost také není to pravé, chce to od všeho odměřeně.
 
Ale je rozhodně veselé poslouchat historky mužů, když nejste zainteresovanou osobou a netýká se to vás, jak sledovali svou ženu, partnerku, přítelkyni, které nevěřili a jejich cesty je pak zavedly až před dům dotyčné, kde museli chudáci sahat rukou na motor auta, zda opravdu někam jela, nebo ne, lhala, nebo ne.
No, není to smutné, když musí člověk něco takového podstupovat?
Zapotřebí to jistě nemá.
 
Vztahy s nejistotou a nedůvěrou raději ne.
Těch příběhů s různými typy slídění ze stran obého pohlaví je spousta a je to zcela k ničemu.


    Příběh třetí: SMSka
    (Kačka)
 
Tak nevím, jestli mám nějaký komický zážitek. Každopádně zážitků s žárlením mám dost :o) Třeba, když šel přítel v půl čtvrté na toaletu a viděl, že mám na mobilu nepřečtenou zprávu. Vzbudil mě, udělal scénu, u které mlátil pěstí do zdi a donutil mě si SMS přečíst... co na tom, že byla od sestřenice?
Stejně šel spát do obýváku na pohovku.

Reklama