Postžirový účet Poštovní spořitelny má program pro všechny věkové kategorie klientů. Dnes si povíme o programech určených nejmladší klientele. Již od 12 let si mohou děti vyzkoušet, co je to být klientem banky, protože již v tomto věku mohou mít postžirový účet program Mini. Svým způsobem jde o ojedinělý produkt na trhu, neboť umožňuje provádění standardních bankovních operací, není to pouze spořicí produkt.

Dítě obdrží Maxkartu, se kterou může vybírat hotovost na obchodních místech Poštovní spořitelny, z bankomatů v ČR i v zahraničí a platit bezhotovostně za služby a zboží u obchodníků. Samozřejmě vše se odehrává pod kontrolou rodičů, měsíční výpis z účtu je zasílán dítěti a zákonnému zástupci. Limity pro výběry platební kartou jsou stanoveny na minimální hranici.  Nicméně už v tomto věku se děti učí, jak hospodařit s penězi. Rodiče jim na účet mohou posílat kapesné a je jen na nich, kolik si na svých účtech uspoří.

Mohou využívat služby elektronického bankovnictví Max Phone PS pro zjišťování zůstatku z pevné linky a Max Mobil PS pro zjišťování zůstatku a historie účtu prostřednictvím mobilního telefonu.

A to vše za minimální poplatky. Zdarma je vedení účtu, vyhotovení a odeslání měsíčního výpisu z účtu (i pro zákonného zástupce), vydání a vedení Maxkarty, vybrané transakce u služeb Max phone PS a Max Mobil PS.

Dítě se rovněž stává členem klubu Čtyřlístek. To mu umožňuje čerpat slevy na vstupném do hradů, zámků, muzeí a galerií, jejichž seznam obdrží spolu s průkazkou člena klubu.

 

V měsíci 15. narozenin dítěte je účet automaticky převeden do programu Junior. Ten je určen pro klienty ve věku 15 až 26 let. Vedle standardních bankovních operací (trvalé a jednorázové příkazy, svolení k inkasu SPO a Telecom, převod mzdy a dalších bezhotovostních plateb, platby do zahraničí, výběr hotovosti na všech obchodních místech a z bankomatů v ČR i v zahraničí, bezhotovostní platby za zboží a služby u obchodníků) umožňuje zřízení služeb elektronického bankovnictví Max Mobil PS a Max Internetbanking PS pro pohodlné ovládání účtu z mobilu a z libovolného počítače, který je připojen k internetu.

Zdarma je vydávána karta mládeže EURO<26, která umožňuje mladým lidem využívat široké spektrum výhod a slev při cestování, sportu, na kulturních akcích, v muzeích a galeriích, v restauracích a obchodech, při ubytování, dopravě, a to vše nejenom po ČR, ale také ve většině evropských zemích. Od 18 let může majitel účtu požádat o zřízení povoleného přečerpání účtu. Díky této službě je možné překonat momentální nedostatek finančních prostředků.

Reklama