Dobrý den!

Jmenuji se Pavla, nedalo mi nezareagovat na dnešní téma, jak jsem  si sáhla na dno.

Tak tedy, můj život byl bezproblémový, dobře jsem se učila, vystudovala vysokou školu, našla jsem si bezva kluka a prožila svatbu jako z pohádky. Za necelý rok přišla radostná novina: "Jsem těhotná, budeme mít miminko!"

Celé těhotenství jsem měla nepříjemný pocit, že něco není v pořádku. Dne 8. 12. se Honzík narodil, a já ještě ten večer uslyšela onu větu, kterou do smrti nezapomenu: "Jistě jste si všimla, maminko, že vaše děťátko není normální!"

Honzíka jsem přivinula k sobě, jak jen to šlo. Tvrdili, ať ho tam nechám, stejně nebude schopný života, nepřijímá potravu.... A dnes má Honza téměř 4 roky, chodí a bude i mluvit, pravda není jako ostatní děti, ale je naše zlatíčko, milujeme ho.

Minulý rok před Vánoci jsem si dělala těhotenský test a byl pozitivní, byla jsem tak šťastná. V noci jsem si se svým broučkem povídala a Honzík hladil bříško a dával "bráškovi" i pusinky. Bylo nutno provést genetické testy, kvůli rodinné anamnéze. Ten den 12. 3. jsem vytáčela číslo na genetickou ambulanci, chtěla jsem znát výsledek. V tu chvíli jsem si sáhla na dno, protože hlas v telefonu mi řekl: "Není to dobře, dítě má opět genetickou vadu!"

Rozhodla jsem o životě mé holčičky, mé Julinky. Nechala ji umřít.... "Odpusť mi, mé děťátko. Měla ses narodit 13. 8. 2005 a mělas být naším dalším sluníčkem a lékem na ubolené srdíčko Tvé maminky."

Není nic horšího, věřte mi, ale neměla jsem na vybranou, Honzík vyžaduje spoustu péče a mně už pomalu dochází síly. Nikdy jsem nezažila radost matky, které přinesou zdravého drobečka, a mám strach, že se tak ani nestane.

Všem maminkám přeji zdravé a veselé děti.
S pozdravem Smidik

PS: Omlouvám se za zmatenost v textu, ale tak to cítím a můj smutek se nedá vypsat...

Milá Smidik, musím říct, že při čtení Tvého smutného příběhu mi vyhrkly slzy. Nemám slov, která by tě mohla jakkoli utěšit. Hluboce s Tebou soucítím.... a přeji Tobě i Tvému synkovi hodně štěstí a radosti.

Dnešní téma dne je Jak jsem si sáhla na dno svých sil. Pište své příběhy na redakce@zena-in.cz. Někdy člověku pomůže, když své pocity "svěří papíru".

Reklama