Přinášíme vám reakci jedné z vás na článek o tom, v čem se české ženy liší od zbytku světa. Jak původní text, tak dnešní reakci doporučujeme k přečtení. Jaký je váš názor na věc?

Milá redakce,

tady je moje stručná odpověď k článku Jak vypadají Češky očima cizinky.

Myslím, že autorka přestřelila a rozhlížela se jen na určitém místě a z určitého úhlu. V každém národě jsou lidé na dně a bez domova, ale že by plošně naše ženy smrděly, vypadaly jako čarodějnice a o jídle ani nemluvě, spíše mi přijde, že ta mladá dáma měla nějaký vztek a rozhodně neviděla objektivně.

Ne každý chodí jako ze žurnálu, ne každý má pro to podmínky, ale celkově vzato se jako Češky líbíme a rozhodně, kdybychom měly tyto vlastnosti, tak o nás nezakopne ani stará bota. :o))

Nevidím důvod, proč si holit nohy od kolen nahoru, když tam žádné chloupky nemám, nevím, co to je zhovadilé nakupování, ale vím, že jsme od mládí zvyklé šetřit, kombinovat a různě vyhledávat, takže zhovadilé nakupování je možná opak vkusu autorky... navíc, nejsme žádná "hovada", ale pěkně šťavnaté "holky" :o))... To souvisí i s tím, že původ máme slovanský.

A co se týče jídla, no, když vidíte lidi jíst v letu na ulici, tak vám může přijít na mysl, že žerou, ale většina si řekne: "Má hlad, co má asi dobrého?" Nebo naopak: "Mám hlad, ježíš, já bych jed´."

Celkově mi přijde ten článek povrchní, trošku bulvární a rozhodně bych ho nikde nedávala za vzor našeho měřítka z venku.

Nejlepší na tom je, že Britky byly hodnocené jako největší evropské špindíry a není to tak dávno, myslím, že vloni a britští muži taktéž. Jsou to lidé, co si nejméně myjí ruce po použití WC. K tomu není co dodat.

Jindra

Čtěte také...

Mají Češky svůj styl?

Reklama