JupolZákladem tváře domova jsou barvy stěn. Dříve byly v módě vzorované válečky na jednobarevném podkladu, nudná bílá nebo mdlé pastelové tóny. Dnes se ale můžete pustit do malování bytu či domu podle své fantazie! V nabídce je tak široká nabídka kvalitních barev, že vše, co si vymyslíte je předem splněno!  Toužíte po růžové ložnici, červeném obýváku nebo máte ráda klidnou zeleň, třeba v kuchyni? Chcete barvy v místnosti kombinovat? Tak směle do toho! Prodchněte byt či dům barvami a udělejte si z něj své osobní umělecké dílo! Nic není nemožné. Dejte zelenou svým touhám a pocitům a uvidíte, že se doma budete opravdu cítit tak dobře jako nikde jinde.

Barvy stěn prostor prosvětlí nebo ztmaví, oteplí nebo ochladí, učiní ho živým nebo naopak nezajímavým. Ale to přece nechcete. Chcete mít svůj domov originální, takový, jako jste vy!

Když se vám barvy okoukají, není žádný problém je při dalším malování změnit! S moderními kvalitními barvami jde všechno!

Jaké barvy si pro malování stěn vybrat? Máme pro vás dobrý tip!Jupol

Malířské, vodou ředitelné barvy řady Jupol se vyznačují vysokou paropropustnosí. Vysoká bělost a kryvost jsou samozřejmostí. Jsou otěruvzdorné, případně omyvatelné. Velmi nízký obsah těkavých látek zaručuje šetrnost k lidskému zdraví i životnímu prostředí. Více informací na www.jub.cz.

 

Vybrané typy barev řady Jupol, které vám chceme doporučit:

Jupol Citro

Vnitřní vodou ředitelná malířská barva zamezující rozvoji plísní, vhodná pro nátěry v kuchyních, koupelnách a dalších sanitárních prostorech. Má příjemnou citrónovou vůni, vysokou bělost, vysokou kryvost, vysokou paropropustnost, snadno se nanáší a je otěruvzdorná. Může se nanášet na různé pevné, suché a čisté podklady – štukové omítky stěn a stropů, beton, sádrokartonové, vláknocementové a dřevotřískové desky, reliéfní tapety.

Jupol

Jupol Trend

Vysoce kvalitní vnitřní vodou ředitelná malířská barva, dodávaná v hotových módních odstínech. Vyznačuje se velmi snadným nanášením, výjimečnou kryvostí – obvykle se nanáší pouze v jedné vrstvě – a vysokou odolností proti oděru za mokra. Krémová konzistence minimalizuje odstřik a odkapávání. Má dobrou paropropustnost a příjemnou vůni. Může se nanášet na různé pevné, suché a čisté podklady – štukové omítky stěn a stropů, beton, sádrokartonové, vláknocementové a dřevotřískové desky, reliéfní tapety.

Jupol

Jupol Brilliant

Exkluzivní vnitřní vodou ředitelná vinylová malířská barva. Vyznačuje se velmi snadným nanášením, výjimečnou kryvostí, nejvyšší bělostí a vysokou odolností proti oděru za mokra. Natřené povrchy jsou omyvatelné a odolné čistícím a desinfekčním prostředkům používaným v domácnosti a ve zdravotnictví. Má vysokou paropropustnost a příjemnou mentolovou vůni. Může se nanášet na různé pevné, suché a čisté podklady – štukové omítky stěn a stropů, beton, sádrokartonové, vláknocementové a dřevotřískové desky, reliéfní tapety (např. JUFIX).

Jupol

Jupol Junior

Vysoce kvalitní vnitřní vodou ředitelná malířská barva, dodávaná v hotových módních odstínech, vhodná do dětských pokojů, učeben a heren. Vyznačuje se velmi snadným nanášením, výjimečnou kryvostí – obvykle se nanáší pouze v jedné vrstvě – a vysokou odolností proti oděru za mokra. Krémová konzistence minimalizuje odstřik a odkapávání. Má dobrou paropropustnost a příjemnou vůni.

Jupol

Jupol Junior splňuje přísná kritéria RAL UZ 102 pro udělení ekologické značky „modrý anděl“.

Další druhy barev najdete na Jupol pro rok 2011.

Na co si dát pozor při nákupu barvy?

Kryvost:

Kryvost je schopnost barvy překrýt při určité tloušťce nátěru skvrnu. Všechny naše barvy jsou klasifikovány ve dvou nejvyšších třídách kryvosti. To znamená, že se vyznačují vysokou krycí schopností. Do nejvyšší třídy (kryvost nad 99,5 %) jsou zařazeny barvy Jupol Trend, Jupol Junior, Jupol Latex a Jupol Brilliant.

Vzhled – lesk nebo mat:

Stupeň lesku barvy je věc vkusu, obecně ale platí, že na matných barvách je vidět méně chyb, které mohou vzniknout během malování. Všechny barvy s výjimkou barev Jupol Latex řadíme do kategorie mat.

Odolnost proti mokrému oděru – omyvatelnost:

Jupol

Omyvatelnost je vlastnost barvy, umožňující s minimální ztrátou tloušťky nátěru a bez viditelných škod odstranit mokré skvrny z povrchu barvy. Vybereme-li si omyvatelnou barvu, budeme z ní moci bez větších problémů kuchyňským hadrem a běžnými čisticími prostředky odstraňovat skvrny. Ušetříme tak na dalším malování a zachováme delší dobu pěkný vzhled stěn. Stupeň omyvatelnosti se mezi různými výrobky liší.

Do kategorie omyvatelných barev patří Jupol Latex, Jupol Brilliant, Jupol Gold a Jupol Silikat. Barvy Jupol, Jupol Citro a Jupol Rustikal můžeme bez obav před poškozením otírat suchým hadrem. 

Paropropustnost:

Paropropustnost je schopnost suchého nátěru propouštět vodní páru. Výrobky z rodiny Jupol jsou dobře paropropustné, laicky řečeno, dobře dýchájí. Jupol a Jupol Ekonomik dokonce tak dobře, že jsou vhodné na sanační systémy v interiéru. 

Zdravotní nezávadnost – obsah těkavých organických látek (VOC):

Těkavé organické látky jsou organická rozpouštědla, která se uvolňují při vysychání barvy do vzduchu a mají negativní vliv na naše zdraví. Naše výzkumné a vývojové oddělení dlouhodobě pečuje o to, aby všechny vnitřní barvy JUB obsahovaly méně než 0,1 g/L VOC, což je hluboko pod nejnižší hranicí povolenou EU.

Hlavní parametry jsou důležité pro výběr vnitřních barev, protože usnadňují rozhodnutí, jaký typ barvy zvolit. Při volbě barevných odstínů místnosti vám zase pomůže aplikace JUB Design Studio, která umožňuje vizualizaci odstínů a struktury povrchů v interiéru nebo na fasádě. 

Více informací na www.jub.cz.

Reklama