V kuchyni byste neměli trávit víc času než nad talířem. Revoluční myšlenkou se českému trhu představila LeGracie – nová značka rodinné firmy Bellinni. Po 15 letech strávených v bankovnictví se její jednatelka Simona Hošnová, alias Simona LeGracie, rozhodla změnit stravování v Česku. Její originální receptury najdete od září letošního roku v balíčcích s rizoty nebo polévkami u prodejců zdravé výživy. Zájem o značku potvrzuje strmě vzrůstající firemní obrat.

Zdravé polotovary. Tak nazývá Simona LeGracie stejnojmenné pytlíčky vlastní firmy. Nejen designové obaly a slovní hříčka v názvu, ale hlavně jejich obsah dávají tušit, kde se autorka všech receptů inspiruje. Mnohaleté zapálení pro cestování a pro italské i české kulinářské dědictví daly vzniknout nápadu umožnit každému, kdo chce zdravě jíst, rychle si připravit pokrm, za který by se nemusel stydět ani italský šéfkuchař. A to bez složitých nákupů, příprav a listování kuchařkou.

 

Zdravé pytlíky pro celou rodinu

Zájem o nový koncept rychlého vaření potvrzuje i vzrůstající obrat firmy, který se po třech měsících prodeje vyšplhal na stovky tisíc korun, a to nejen skrz maloobchodní prodej, ale také e-shopy. V nabídce jsou nyní předpřipravené pokrmy založené na výhradně přírodních surovinách, jako jsou rizota, kuskusy slané i sladké nebo polévky. LeGracie se vyznačuje absencí soli, výraznějšího koření a konzervantů. K domácí přípravě pak stačí pouze sůl, voda a olej a bez jiných úprav je možné produkty podávat celé rodině od ročních dětí až po seniory.

 

Ve firmě všichni vědí, co je to chia

S počáteční investicí vlastního kapitálu zhruba jeden milion korun a vycvičeným drilem z bankovního sektoru funguje LeGracie od letošního podzimu s cílem budovat nadšení z kvalitní gastronomie nejen v českých domácnostech, ale taky v rámci týmu. Jeho edukace je stěžejním bodem podnikatelského záměru celé značky. „Dvakrát týdně probíhají v kancelářích testování nových produktů, bez nichž nic nesmí na trh, i kulinářské akademie,“ prozrazuje Simona, jak motivuje vlastní tým, který musí čas od času projít dokonce i gastronomickým teste.

 

Více informací o produktech LeGracie najdete na www.legracie.cz.

Reklama