Čtenářka Maryene nemá s únosem dobré zkušenosti. Byla za družičku své kamarádce a únos měli v režii přiopilí chlapi. Špeluňka, kterou vybrali jako útočiště, byla šílená...

Zatím musím říct, že většina popisovaných únosů skončila fiaskem kvůli alkoholu. Další takový zažila čtenářka Maryene...


Přeji všem hezký den.
 
myslela jsem, že dnes nenapíšu, ale jeden únos nevěsty mi stačil a proto jsem se rozhodla napsat spíš pro varování všem potencionálním nevěstám, aby se snažily si zařídit svatbu tak, aby se únos nekonal. I když se možná najdou takové recesistky, které po něčem takovém naopak touží.
Ještě za svobodna jsem byla za družičku u své kamarádky na její svatbě. A byla unesena nejenom nevěsta, ale unesli i mě. Pár přiopilých chlapů a chlapců nás nacpalo do auta proti naší vůli, šaty samozřejmě vzaly za své. Odvezli nás z hezkého prostředí zahradní slavnosti do nějaké staré špinavé zakouřené  zapadlé hospody s ubrusy pocákanými od piva. Poslouchali jsme opilecké řeči a narážky místních štamgastů a připadaly si jako ve špatném filmu. Myslím si však, že bychom nebyly nadšené, ani kdyby nás unesli do pětihvězdičkové restaurace. Mobily tehdy nebyly, takže jsme musely čekat na nějaké vysvobození. Na únosu jsme ani jedna neviděly nic romantického, veselého ani vtipného a  přestože po dvou hodinách, kdy nás nikdo nenašel, jsme  byly odvezeny zpět, už jsme měly po náladě.
Proto jsem při přípravách své svatby upozornila na to, které zvyky (zlozvyky) na své svatbě nechci. Stejně tak na svatbě syna nevěsta unesena nebyla a myslím si, že právě tím, že byla přítomna po celou dobu svatby měla oslava tu pravou svatební sváteční atmosféru a i bez únosu jsme si užili dost zábavy a odnesli si krásné vzpomínky.
Maryene

Pozn. red. Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 14. 5. 2013: Svatební únosy

Toto téma může mít hned několik rozměrů, napište svůj příspěvek buď formou příběhu...

  • … o tom, jak jste prožívala váš svatební únos.
  • … o tom, jak jste se účastnila, nebo dokonce organizovala svatební únos a jak to dopadlo.

Anebo formou úvahy nad tímto prvkem svatebních oslav.

Své příspěvky posílejte nejpozději 14. 5. 2013 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Váš text ať je dlouhý alespoň jako dva tyto odstavce, tedy chcete-li mít věší šanci na uveřejnění a vlastně i na dárek, který získá jedna z publikovaných přispěvatelek. Tím dárkem je tentokrát sedm vybraných dévédéček z cvičební edice Hanky Kynychové HEJBEJSE.

hejbejse

Reklama