Manžel Zbyněček, povedený synátor, staford Ač, kůň Ganík, kopa kamarádek a tak trochu šílení rodiče. Ti všichni jsou součástí světa blogerky Camille G, do kterého je puritánům a lidem beze smyslu pro humor vstup zakázán. Oblíbená brněnská autorka má totiž pořádně prořízlou pusu a píše svým osobitým stylem: s nadsázkou, špetkou černého humoru a trochó hantecu. O své čerstvě vydané druhé knize Deníček Camille G: Dvoječka sama s ironií říká: „Ale bacha! V příbězích se vyskytujó sprostý slova, tak ať to někoho nepobóří!“

caaeeabe-2ae5-4657-985c-12e51eba7c89.jpg

Příhody střelené skorobloncky

Po úspěšném prvním dílu se čtenáři dožadovali pokračování. A protože je skoro každý den blonďatého tornáda Camille G plný neuvěřitelných příhod, pustila se autorka s nadšením do psaní. Ve svých vyprávěních popisuje jak svůj současný život, tak neméně zábavné historky z dětství a dospívání. A přestože často začínají poměrně nevinně, v podání Camille G mají věci nevyhnutelný sklon k tomu, aby se zvrhávaly. Posuďte sami na krátkém úryvku z vyprávění o tom, jak překonávala strach z cestování do ciziny:

„Než jsme na dovču odjeli, kluci se mě snažili natrénovat, a tak jsme každej víkend vyjížděli do Rakouska, jakože s cílem si tam koupit originál Sacher dort. Ten jsme samozřejmě nikdy nedovezli. I když jsem se lepšila díky tomu, že mně před hranicema nasadili pytel na hlavu, abych nevěděla, že jsme už v Rakousku, tak v momentě, kdy mně ho sundali a já uviděla německý nápisy, jsem byla v prdeli a následovala zase rychlá vracečka do Česka. Proto jsem svolala chlastací poradu s kámoškama, abychom se pokusily vymyslet, jak s tím blokem vyjebat, neboť už se blížil termín odjezdu. A ty přišly s geniálním a pro mě i velice přijatelným nápadem a ten zněl: Zkus se před cestou pořádně ožrat.

Hned další víkend jsme to jeli vyzkoušet v praxi. Zvolila jsem jégra nalačno. Jeho účinnost se projevila už při nasedání do káry, kde jsem se hrdinně cpala za volant s pokřikem: ‚Cítím se skvěle, teď, pánové, dojedu klíďo až do prdele.‘ Zbyněčkem jsem byla umístěna na sedadlo spolujezdce a jelo se. Jégra jsem měla u sebe a s blížícíma se hranicema jsem zvýšila jeho dávkování. A pak už si nic nepamatuju, ale večer, když jsem se probrala z předávkování, byl na stole Sacher a podle pořízených fotek jsem do Vídně dojela.“

Antidepresivum v knižním balení

Historek v knize Deníček Camille G: Dvoječka najdete ale mnohem více. Dočtete se třeba, jak autorka vytopila panelák z podkroví až do sklepa, jak se ládovala „zázračnými“ pilulkami na zvětšení hrudníku, jakou zažila nejšílenější rozlučku se svobodou nebo jak její otec ujížděl na babetě příslušníkům SNB. Svět v podání Camille G je plný ztřeštěných událostí a neodolatelného nadhledu. Nechte se také unášet na vlnách bláznivého humoru! Jestliže smích prodlužuje život, tak je dost možné, že tahle kniha vám přinese nesmrtelnost.

Novinku i předchozí seženete v internetovém knihkupectví www.albatrosmedia.cz.

6308c7018d615Clipboard01.jpg

Reklama