Jsem vskutku ráda, že se lidem dostalo oficiálně informace, která je součástí mnoha starověkých kalendářů a se kterou tady „opruzuji“ už dobré dva roky…

Že Slunce chystá lidem překvapení a že bychom měli být alespoň na cosi připravení, není žádné sci-fi.

Vždyť kdo jen trochu nahlédl do písemných záznamů a pozorování starých Sumerů, Mayů i ústního dědictví indiánů, nebude teď z varování NASA překvapený.

Takhle dnes informují moderní světové kanály.

„V roce 2013 hrozí podle NASA planetě Zemi silná sluneční aktivita, která vyvolá solární superbouři schopnou vyřadit nejen komunikační a navigační satelity, ale také rozvody elektrické energie, dopravní a bankovní systémy a také osobní elektroniku jako jsou počítače nebo mobilní telefony.

Sluneční energie stoupá a klesá v cyklech dlouhých přibližně 22 let. Zároveň počet erupcí roste a klesá v jedenáctiletých cyklech. A právě v roce 2013 vyvrcholí oba cykly najednou. Jejich kombinace tak podle všeho povede k vyvolání solární superbouře doprovázené extrémní radiací.

Následkem tohoto souběhu mohou rozsáhlé části světa postihnout výpadky v dodávkách elektrické energie na dlouhé měsíce. Odborníci upozorňují, že především Británie a severoevropské státy mají poměrně křehkou rozvodnou síť.

Podobné shody přicházely i dříve, ale nikdy v minulosti nebylo lidstvo natolik závislé na elektronických přístrojích, které může enormní dávka radiace přetížit a vyřadit.

„Víme, že se to blíží, ale nevíme, jak moc to bude zlé,“ citoval server Telegraph ředitele divize NASA zaměřené na fyziku Slunce Richarda Fishera. „Naruší to komunikační zařízení, jako jsou satelity i navigace v autech, vzdušnou dopravu, bankovní systém, počítače, veškerou elektroniku. Velké oblasti budou bez elektřiny a náprava škod bude složitá a vyžádá si delší dobu.“

Jde o dosud nejvážnější varování, které NASA kvůli sluneční aktivitě vydala.

Některé systémy se preventivně vypnou“.


s

TADY jsme se čtrnáct dnů zpátky zabývali tím stejným!!!

Jen jsem ještě čerpala od starověkých astrologů a „vědců“, přičemž jsem čekala, kdy to někdo také oznámí oficiálně.

Sluneční cykly a jejich dopad na zemi nejsou nic nového z pohledu lidské civilizace.

No a pak že kecám!!!

Reklama