Mám dvacetiletou dceru a věřte, že kdyby si přivedla o generaci staršího ženicha, tak ji nemilosrdně vezmu něčím po hlavě. A vím naprosto přesně, co říkám. Naštěstí má přítele přiměřeného věku a i ona ví, proč to říkám.

Prožila jsem dvacet let v manželství s mužem o takřka dvacet let starším. Když se poohlédnu zpátky, dnes už vím, že to, co všechny ty Ivanky ("Gottové") nazývají šílenou zamilovaností a nepřekonatelnou přitažlivostí, nemá s hormony absolutně nic společného. Je to rozum, co nás žene do ochranitelské náruče staršího člověka, a důvody jsou různé - zabezpečení, zkušenosti, dobrý vzhled atd., je toho spousta, co vrstevníci prostě nemají a ani nemohou mít, protože je získají teprve časem.

Manželství se mi relativně vyvedlo, vychovali jsme tři děti, ale...

Vlastně už od svatebního obřadu ve mně hlodal červíček, to když jsem se chlubila kamarádkám svatebními fotkami a jedna z nich ukázala prstem na mého muže a pravila: "Ty máš ale hezkého tatínka!"

Chtěla bych varovat, ne, to zní moc silně, spíš upozornit všechny, které spěchají do chomoutu, na možná úskalí (pozor! projeví se až po letech)

   - kamarádi, každý má ty své, kteří se postupně stanou společnými. Jak by se vám líbilo ve čtyřiceti probírat nemoci, nízký důchod a kde mají levné máslo?
   - zájmy. Jak by se mu líbilo, když už se dostaví nějaké ty neduhy, lítat s vámi po obchodech, kavárnách, kinech, koncertech apod.?
   - volný čas. Jsi plná energie, a on utahaný zalehne k televizi a v lepším případě neusne.
   - děti. I dospívající děti se potřebují vyblbnout. Na to není síla, elán ani nápady (neplést si s aktivními dědečky, kteří se kvůli vnoučatům mohou přetrhnout - vždyť je to jen na chvíli). Nesmím pominout ani fakt, že posmívající se děti ("ty máš ale starého tátu") není nic hezkého.
   -peníze. Jednoho krásného (důchodového) dne prostě dojdou a z tebe se stane v podstatě živitelka.
   -vzhled. Marná sláva, roky nikdo neodpáře a rozdíl je s přibývajícími léty čím dál patrnější.
   -SEX. Jistěže existují výkonní pánové, ale z vlastní zkušenost vím, že pohodlí vítězí. A co si budeme povídat - mladé maso je mladé maso.

Ten výčet PROTI by mohl pokračovat na několik stran a určitě  budete mít protiargumenty, ale když to shrnu, opravdu bych do toho znovu nešla.Tohle všechno jsem si uvědomila, až když po rozvodu (jeho vinou) nastalo srovnání. Mám stejně starého přítele, který má také své chyby, ale ty chyby jsou mému věku pochopitelné, protože je dělám taky!

Neukamenujte mě prosím. A jestli máte nějakého toho svého "tatínka", tak si ho hýčkejte, ať mu na stará kolena na vás stačí dech.
Přeju všem hezký den.

sonyczech


Milá Sonyczech, je to názor docela pochopitelný, každý máme svou zkušenost, každý je trochu jiný. Pokud je někdo ve vztahu "tatínek", taky to asi není úplně normální, ale když to oběma vyhovuje...
Vzhledem k tomu, že Iveta uvízla v dopravě, sedím tu s Vašimi příspěvky zatím já. Takže pěkné ráno!

Věkový rozdíl
Máte partnera, který je starší?
A co na to okolí?
Závidí, rozčiluje se?
Nebo jste na zajíčky?
Proč odlišnost od "normálu" způsobuje komplikace?

 Dáváte přednost stejně starému partnerovi? 
a nepřicházíte tím o něco...
Napište nám:

redakce@zena-in.cz

Reklama