Společnost Whirlpool si připsala další důležité ocenění do své bohaté kolekce cen a uznání. Poté, co získala cenu iF Product Design Award 2012 (Cenu designu průmyslového fóra IF pro rok 2012), byla revoluční varné desce iXeliumTM udělena i prestižní cena iF Gold Design Award.

Whirpool iXeliumTM

Cena iF Gold Design Award uznává vynikající výsledky v oblasti designu a technologie na mezinárodní úrovni. Sošky iF Gold, které vytvořil speciálně pro tyto účely Herbert H. Schultes, jsou určeny pro ty nejlepší. Výhra sošky znamená, že její příjemce byl mimořádně úspěšný v oblasti jedinečnosti výrobku, inovacích materiálu, komunikaci nebo návrhu obalu, a proto si zaslouží speciální místo mezi ostatními vítězi. Všichni vítězové IF Gold Award se automaticky stávají členy významné skupiny, známé jako iF Gold Selection pro konkrétní rok.

Whirpool iXeliumTM

Společnosti Whirlpool byla předána cena za varnou desku iXeliumTM na slavnostním večeru iF Product Design, který se konal 10. února 2012 v BMW Welt v Mnichově. Tento rok bylo uděleno 100 zlatých cen ve čtyřech kategoriích: design výrobku, komunikační design, materiály a design obalů. Šedesát z těchto cen bylo přiděleno kategorii design výrobku a společnost Whirlpool byla jediným vítězem této speciální ceny v oblasti domácích spotřebičů.

Nová cena je dalším uznáním nepřetržitého výzkumu a zkoušek společnosti Whirlpool v oblasti designu a trvaného úsilí společnosti o nalezení řešení, která zlepší a zjednoduší život spotřebitelů. Neustálé investice do oblasti výzkumu a vývoje, schopnost předvídat potřeby uživatelů a snaha o stanovení a předjímání nových trendů vybudovaly silnou pozici společnosti Whirlpool a vedou k vytvoření takových inovativních mimořádných výrobků, jako je iXelium™.

Whirpool iXeliumTMVarná deska iXeliumTM společnosti Whirlpool uchvátila porotu dokonalým sladěním technologie a sofistikovaného designu. Vysoce účinné hořáky jsou perfektně zabudovány do racionalizovaného aerodynamického tvaru povrchu iXelium™. K subtilnímu vzhledu přispívají i pozoruhodné konstrukční detaily designu mřížky.
A kromě toho je unikátní nanotechnologie iXelium™ uplatněna na všechny ocelové části, což zaručuje, že povrch varné desky zůstane trvale lesklý a neporušený .

Varné desky iXelium™ společnosti Whirlpool jsou první a jediné na trhu, které jsou vybaveny mřížkami a hořáky, kompletně vyrobenými z iXelium™, díky čemuž si zachovají lesk po celou dobu, nezežloutnou a nebudou matné. Proto si varná deska iXelium™ zachovává vynikající odolnost proti poškrábání a žloutnutí ve srovnání s tradičními ocelovými varnými deskami společnosti Whirlpool.

A navíc je iXelium™ „zelený“ výrobek: patentovaná pětihořáková technologie nabízí maximální energetickou účinnost a úspory až 20 % času při vaření a až 15% úsporu plynu při přípravě jídla. Rovněž zaručuje více než 5% snížení emisí CO2 ve srovnání s tradičními plynovými varnými deskami společnosti Whirlpool .

Na českém trhu jsou k dostání hned tři modely této varné desky: AKT 780 IX s pěti hořáky a litinovými mřížkami, AKT 680 IXXL se čtyřmi hořáky a litinovými mřížkami a AKT 620 IXL se čtyřmi hořáky a ocelovými mřížkami.

Reklama