Společnost Whirlpool představuje iXeliumTM, první varnou desku z nerez oceli, která nestárne. Inovativní nerez ocel vytváří dlouhodobě spolehlivou bariéru proti působení tepelných, chemických a mechanických činitelů, uchovává jakost a přirozený lesk kovu díky použití nanotechnologie.

iXeliumTM je řešení „zabraňující stárnutí", což znamená, že brání tvoření povrchových skvrn a žloutnutí a rovněž omezuje poškrábání, korozi, tvoření stop a otisků. Tato nová řada varných desek je odolná k poškrábání a působení vysokých teplot. Snadno se čistí, protože zbytky jídel neulpívají na jejím povrchu: jednoduše ji utřete vlhkým hadrem a je znovu dokonalá, nikdy neztrácí svůj pěkný vzhled.

iXeliumTM je výrobek nejen s vysokým leskem a snadným čištěním, ale je rovněž „zelený". K jeho vyčištění stačí voda nebo přírodní a neagresivní čistící prostředky, které mají mnohem nižší dopad na životní prostředí než výrobky standardní - což je stále důležitější kritérium volby pro spotřebitele.

iXeliumTM ve srovnání s tradiční nerez ocelí

Společnost Whirlpool srovnala varné desky ze standardní nerez oceli s novými varnými deskami iXeliumTM, aby mohla posoudit a změřit jejich výrazně lepší výkon. Výsledek je zjevný na první pohled, což lze vidět na následujících snímcích.

varn

varnaSpolečnost Whirlpool provedla ve zkušebně TÜV Rheinland Italia tři testy, aby potvrdila vysokou odolnost iXeliumTM k žloutnutí, poškrábání a korozi, způsobované chemickými a mechanickými činiteli.

  • Test odolnosti k vysokým teplotám

Po vystavení teplotě 315°C po dobu jedné hodiny vykazuje iXeliumTM 6krát lepší odolnost k žloutnutí než tradiční varná deska z nerez oceli.

  • varnaTest odolnosti k poškrábání

Vzorky byly poškrábány tužkami o různé tvrdosti (od 5B do 9H); iXeliumTM vykazuje odolnost k poškrábání, která je 15krát vyšší než odolnost tradiční nerez varné desky.

  • Test odolnosti k tvorbě koroze

Ve zkušební místnosti s vlhkým prostředím a vysokou koncentrací soli je odolnost iXeliumTM varnak tvorbě koroze 6krát vyšší než odolnost tradiční varné desky z nerez oceli.

Plynová varná deska AKT 680 IXL

 

Plynová deska iXeliumTM má 4 hořáky, z nichž jeden je čtyřkorunkový. Ve výbavě nechybí integrované elektrické zapalování hořáků. Samozřejmostí jsou bezpečnostní ventily hořáků. Doporučená cena je 9 990 Kč a na povrch desky je poskytována 10ti letá záruka proti korozy či zežloutnutí.

varna


O společnosti Whirlpool Europe
Whirlpool Europe je dceřinou společností ve výhradním vlastnictví Whirlpool Corporation. Zaměstnává 12 500 lidí, je přítomna ve více než 30 zemích Evropy a své výrobní závody má v sedmi zemích. Společnost Whirlpool Corporation je předním světovým výrobcem a dodavatelem hlavních domácích spotřebičů s ročními tržbami cca 17 miliard dolarů, se 67 tisíci zaměstnanci a 67 výrobními a technologickými výzkumnými středisky po celém světě. Společnost prodává spotřebiče značek Whirlpool, Maytag, KitchenAid, Jenn-Air, Amana, Brastemp, Bauknecht a spotřebiče dalších hlavních značek zákazníkům prakticky ve všech zemích světa. Centrum společnosti Whirlpool pro Evropu se nachází ve městě Comerio (VA) v Itálii. Další informace o společnosti najdete na webových stránkách www.whirlpoolcorp.com.

Reklama