Určitě to znáte i vy. Nedostatek času a hladová rodina se ptá: „Co bude na večeři?“ Někdy stačí studená večeře, ale když chcete své milé dobře nakrmit, musíte si stoupnout ke sporáku. Naštěstí existují jídla, která jsou hotová do půl hodiny, a uděláte s nimi velkou parádu.

Výborné jsou třeba těstoviny s jednoduchou omáčkou, kousky masa nebo nejrůznější zeleninou. Když chcete těstovinám dodat intenzivnější chuť, můžete do vody, ve které se vaří, přidat kostku bujonu.

bujon

Velice oblíbené je v poslední době italské rizoto. Žádná suchá směs rýže se zeleninou a masem, jak jsme byli zvyklí ze školních jídelen. Krásně krémová konzistence a výborná chuť. Na tuto italskou pochoutku potřebujete nutně dvě tekutiny – bílé víno a vývar. Ale máte čerstvý vývar vždycky po ruce?

bujónNemusíte zoufat a trávit hodiny vařením kvalitního, silného masového nebo zeleninového vývaru. Můžete si ušetřit čas a použít bujon v kostce nebo v malém plastovém kelímku. Můžete si vybrat jestli potřebujete vývar slepičí, hovězí, zeleninový nebo dokonce houbový. Podle toho co potřebujete dochutit.

Skvělé jsou tekuté bujony v plastových obalech. Vyklopíte bujon do jídla a během chvilky se rozpustí. Právě pro rizoto je tento bujon dokonalý.

Zeleninový bujon se zase výborně hodí do oblíbené dýňové polévky. Stačí jeden přidat při vaření kousků dýně a polévka má hned lepší chuť. Zároveň už nemusíte tolik solit, protože bujon sůl obsahuje.

bujónBujony oceníte také v tomto období. Není snad nikdo, kdo by si přes vánoční svátky nedopřál dobré jídlo. A když teď naopak chcete svůj jídelníček trochu odlehčit, můžete si usnadnit práci. Na oběd si dejte kousek dušeného kuřecího masa a obyčejnou rýži, ze které vykouzlíte neobyčejnou velice jednoduše. Stačí do ní přidat kostku bujonu. Můžete si vybrat, jestli zeleninový, masový, nebo chcete, aby vaše příloha voněla třeba po houbách. Ano, tohle všechno s bujonem dokážete.

Kterýkoliv z Gurmánský bujonů, které nejsou tuhé, ale mají konzistenci želé, jsou skvělé pro dochucení dušené zeleniny. V pánvi můžete nechat lehce osmahnout cibulku, na ni přidat tenká kolečka mrkve, hrášek, fazolové lusky a nechat jen velice lehce podusit, aby zelenina zůstala křupavá. Ke konci vhodíme některý z tekutých bujonu, který se velice rychle rozpustí a zelenině dodá výbornou chuť.

Máte své oblíbené bujony, na které nedáte dopustit? Které to jsou a jak je používáte?

Reklama