Letos v srpnu, těsně před svými dvaadevadesátými narozeninami, zemřela Julie Childová.
Kdo to je?

 

Za války pracovala pro americkou výzvědnou službu. Seznámila se tam se  svým budoucím manželem. Když byl přeložen do Paříže, jela s ním.
Protože měla pocit, že se doma nudí, přihlásila se do školy pro kuchařky. Francouzská kuchyně je přeci vyhlášená. Vaření ji ovšem tak chytlo, že se domluvila se dvěma přítelkyněmi a otevřely si vlastní kurzy.

Manžel pracoval jako diplomat a cestoval po Evropě, tam všude Julie ochutnávala krajové speciality.

Rozhodla se o své zkušenosti podělit i s ostatními ženami, naučit Američanky vařit tak dobře, jako to uměly Francouzky. Přes 10 let pracovala na své první kuchařské knize.


Když knihu přišla propagovat do televize, dramaturgy přímo okouzlila. Čím? Přinesla si hrnce, pánve, všechny pomůcky a potraviny, aby mohla recept názorně předvést. To byla do té doby věc nevídaná. Kdo by vařil před kamerou? Julie navíc byla vtipná a pohotová.

Televize očekávala reakce diváků – a lidé volali, psali, hotová smršť… A ptali se, proč se to a to nedaří. A tak se televizní stanice rozhodla uvádět pravidelné kurzy vaření. A Julie, tehdy již padesátiletá, se stala miláčkem celé Ameriky.

 

Vysvětlovala recepty jednoduše a srozumitelně. Do své vlastní kuchyně pozvala nejen celý štáb, ale i různé zajímavé osobnosti. Z vaření se stala přímo show. Nesouhlasila s módou nadměrného hubnutí a brojila proti všelijakým módním výstřelkům.

Statná vysoká dáma v nenápadných šatech a pohodlně vyšlápnutých střevících – a přesto byla zvána na večírky celebrit. Dokonce od prezidenta Bushe st. přebírala vyznamenání. Dostávala čestné doktoráty od universit jako je Harvard. Dvakrát dostala prestižní cenu Emmy za nejlepší televizní pořad.

Její program byl inspirací pro další televizní studia po celém světě.

 

Zajímavá dáma, že?

A vy, vaříte podle televize?

 
Reklama