Ahoj všemu společenstvu (ne)hladovému!

Můj vztah k jídlu je více než kladný. Ovšem při pohledu na váhu si vždy říkám, že z jídla udělám svého nepřítele! Marná snaha:-( Je stále silnější. Třeba ho jednou udolám a vyhraji boj proti špekům, rostoucích nepřímou úměrou (jistě jich je více, než spořádaného jídla).

Několikrát jsem viděla pořady o jídle a zdravé stravě. Když se nad tím zamyslím, je dost možné, že jsem vlastně podvyživená, ale doma se mi nechce ty správné svačiny do práce chystat a když nejdu na oběd zrovna, koupím si něco v marketu. To něco je většinou jogurt a pečivo. To není dostatečný oběd. Ten se snažím dojídat doma, cca 16-18 hodin. Chtělo by to zlepšit a upravit, jsem si toho vědoma...

Když jsme se loni s přítele sestěhovávali k sobě, měla jsem noční můry z toho, že neumím vařit. Rychle jsem se naučila. Asi nějak tak to bylo s tím Daliborem a nouzí... Sice je dost jídel, na která si netroufnu, ale dle vyjídření strávníků: "dalo se to sníst", občas "bylo to výborné". I tedy z té druhé stránky, kdy jídlo chystám, nejen jím, je to dobré.

Chytne-li mne mlsná, mrknu, co je doma. Moc neholduji čokoládě v takové míře, že bych si vzala tabulku a ujídala. Raději mám oplatky, koláče a jogurty. A když vím,že bych snědla půl zásob sladkostí doma uschovaných, naliji si půl litru kakaa a to je páni mňamka! S piškotama největší labůžo!

Nejraději mám jídla, která si sama připravím, když opravdu vím, co v nich je, ale nedám dopustit na kuchyni maminky a babičky! Co takhle babiččina rajská, maminčiny řízky, taťkova játra nebo ryby na milion způsobů... A teď nevím, co bych uvařila k večeři?!

Vše? No ne, to by byl vrchol obžerství, ale možná si dáme ryby... Nebo mne někdo zde inspiruje...
P.S. nedávno jsem v diskuzi našla obrázek specialního vánočního cukroví, tak posílám, jak dopadlo v mém podání jako dárek k narozkám

Ifulinkaa a její narozeninový dárek


Krásný den přeje Ifulinkaa

 

 

 

 

 


 

Díky, ifulinkoo, za milý příspěvek. U nás v rodině se moc dobře nevařilo. Teda doufám, že to nečte moje maminka – ta by mi dala. Teda spíš nedala najíst, až přijedu. Ale to pramenilo z toho, že vařila, protože musela, a sama z jídla dodnes požitek nemá…

Jí, protože musí. I když je pravda, že jsou věci, které mi moc chutnaly. Králík na smetaně a podobné věci jsou mé kulinářské vzpomínky na dětství..

Turnaj v samolodích už běží: Více ZDE: VYHRAJTE TO, NA CO MÁTE CHUŤ

Dnes si povídáme na téma obžerství. Děkuji za váš zájem. Příspěvků nám chodí spousta. Je vidět, že jídlo a věci s ním spojené jsou vám blízké.

Tak se neostýchejte ani vy. Napište nám na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

a třeba právě vás vyberu a dám vám na konci dnešní editace dárek. Jaký – sledujte novinyk dovíte se to během dne!

Reklama