Téměř všechny ženy vaří. Některé proto, že musí a některé proto, že je to baví. Ale jak ty první, tak ty druhé si musí dost často odpovídat na otázku: "Co budu dnes vařit?" (ty první spíše: "Co budu dnes, PROBOHA, vařit????")

Inspiraci můžete najít v kuchařských knihách, časopisech, televizních a rozhlasových pořadech, stolních kalendářích, ale také na obalech od potravin a dokonce na letáčcích v supermarketech. Některé z nás podědily sešity s recepty po maminkách, babičkách a jiných příbuzných. A většina z nás má alespoň jeden recept od kamarádky ("Jejda, Růženko, to je dobrota. Ten koláč se ti povedl. Dáš mi recept?").

A my, ženy, které jsme IN čerpáme recepty taky z internetu. Existují spousty stránek s recepty. Stránky zakládají fanoušci vaření, známe osobnosti (například Petr Novotný), televizní stanice, ale také výrobci potravin.

Poměrně rozsáhlá databáze receptů se nachází také tady, na Ženě-in. Pro ty, které ji ještě neobjevily, malá nápověda. Klikněte na barevné liště, která je úplně nahoře na stránce, na žluté tlačítko VAŘENÍ. A jste tam. Vybírat si můžete více než z tisíce receptů.

Ve světlezeleném rámečku si můžete přečíst recept dne. Každý den v týdnu je určený pro jiný druh jídla. V pondělí vaříme polévku nebo si připravíme nějaký dobrý nápoj, v úterý něco pro milovníky sladkostí, ve středu můžete vyzkoušet saláty, předkrmy nebo chuťovky, ve čtvrtek povečeříme nebo posvačíme a v pátek si připravíme hlavní jídlo. 

Ze všech receptů v jednom týdnu bude sestavené menu daného týdne. Už teď najdete První lednové menu a takto budou po týdnech přibývat. Všechna menu najdete pod nápisem MENU, po kliknutí na Seznam menu. Ty můžete taky přidávat podle své chuti.

Stejně je to i s recepty. Všechny zaslané recepty jsou vítany. Vložíte je kliknutím na odkaz Vložit recept, pod nápisem RECEPTY. Své recepty si prohlédnete kliknutím na odkaz Moje recepty. Tam se vám zobrazí všechny vámi vložené recepty. Ostatním čtenářům se ale zobrazí až po schválení.

Recepty můžete vyhledávat kliknutím na kategorii, kterou si vyberete v levém sloupci. Vyhledavát lze i fulltextovým vyhledávačem. Stačí jen do okénka napsat hledané slovo (například surovinu nebo suroviny, které chcete použít) a zmáčknout tlačítko Vyhledat.

Pokud máte nějaké otázky, připomínky či potřebujete poradit, pište, prosím, vzkaz sunnynce.

Takže pište recepty a pokud jste podle našeho Vaření už něco uvařili, můžete to vyfotit a poslat nám fotku pokrmu.

PS: Na podivuhodné fotce dumám a schvaluju vámi poslané recepty :-))))

 

Dobrou chuť přeje

   

                    
Reklama