Vaříme s Vámi je projekt Maggi, ve kterém spolu s redaktorkou rubriky Vaření magazínu Žena-in, Elly Kolaříkovou, nahlédneme do vašich kuchyní. Elly s kamerou přijede k vám domů a ráda s vámi uvaří nebo upeče vaše oblíbené speciality. 

Facebook Sledujte vše na této stránce na facebooku.

Na natáčení dalšího dílu Vaříme s Vámi jsem k Petře do Zadní Třebaně putovala vlakem. A protože natáčíme s velice akčním štábem, vymyslel pan režisér dokonalý úvod nového dílu. Přijedu vlakem, vystoupím a při tom mě budou natáčet. Trochu změna proti klasickým úvodům a bude to určitě moc hezké.

Všechno domluveno, klapnulo i povolení od vedoucího vlakové stanice a já jsem ráno nastoupila na smíchovském nádraží do vlaku směr Beroun. Na nádraží už na mě čekal připravený štáb a dostala jsem jasné pokyny. Vystoupit z prvních dveří vlaku, nedívat se do kamery a jít z nádraží pryč. Jasné a snadné.

Cesta krásnou krajinou za Prahou ubíhala a já jsem se přiblížila k nádraží, kde jsem měla vystoupit. Připravená, tašku plnou nápadů od Maggi v jedné ruce, v druhé kávovar Dolce Gusto. První dveře, nedívat se do kamery, odkráčet.

Nádech, výdech, vlak zastavuje a na nástupišti vidím stát několik lidí s kamerou. A najednou trochu panika. Kterým směrem je vlastně východ z nádraží? Naštěstí jsem se podívala, kam odchází většina lidí. Snadné! Vlak zastavil, otevřely se dveře. Plním jasné pokyny, nedívám se ani do kamery, ani na lidi za kamerou. Takže nevidím, jak poskakují a ukazují mi, že mám jít opačným směrem než lidé odcházející k východu. A tak jdu. Na nádraží je hluk, a tak ani neslyším, jak na mě pan režisér volá, že jdu špatně, a ať se vrátím.

Až po chvíli pochopím a uslyším, že je něco špatně, jen nechápu co. Vrátím se a dozvídám se, že jsem se vydala na špatnou stranu. A tak to prý bude nakonec vypadat velice umělecky, jak se otočím ke kameře zády a odcházím. :-) No, uvidíme... Přesvědčit se už můžete sami.

Na nádraží natočeno a můžeme jít vařit. K milé Petře, která má krásnou kuchyň, celou ze dřeva. Je její vysněná, dlouho vařila v provizorních podmínkách, než si našetřila na dokonalou kuchyni. Potvrdilo se rčení, že na kvalitu se čeká, a opravdu čekání stálo zato. Petra si pro nás připravila recept na francouzské ragú, na které se velice těšil pan režisér. Já jsem k tomu zvolila slané mufiny, které peču podle kamarádky Dagmar Derré, která propaguje francouzskou kuchyni, takže jsme se celkem i potkaly.

Práce nám šla krásně od ruky. S Petrou byla radost spolupracovat. Byla velice milá a bylo poznat, že jídlo je opravdu jejím velkým koníčkem a hodně toho o něm ví a hlavně, že toho umí hodně uvařit. Za krátký čas už jsme všichni seděli u prostřeného stolu a pochutnávali si na skvělých bramborových plackách s pestem, voňavém ragú a na mých slaných mufinách, které se daly přikusovat i jako příloha k Petřinu jídlu.

A ze Zadní Třebaně už jsem se raději nechala odvézt autem. Co kdybych zase špatně vystoupila. :-)

Chcete se do Vaříme s Vámi také osobně zapojit? Není nic jednoduššího a já se na vaše reakce budu těšit!

Jak na to? Podělte se s námi o vaše kulinářské zkušenosti!

MAGGI

Máte své oblíbené recepty, rady, tipy a triky jak si práci v kuchyni usnadnit? Chcete se pochlubit tím, jak vám jde práce v kuchyni od ruky? Jak se vám povedlo vychytat si vlastní kuchyňské království? Právě na to jsme zvědaví a rádi za vámi přijedeme.

Prostřednictví formuláře na facebooku MAGGI CZ/SK vyplňte své osobní údaje, zašlete nám svůj soutěžní příspěvek (recept, tip, radu), připojte fotografii a odešlete. Jednoduché! My potom vybereme nejzajímavější příspěvky a s jejich autory či autorkami si domluvíme návštěvu a společné vaření.

Přijedu k vám na návštěvu, kde si spolu něco uvaříme (vařit můžete ze surovin, na které jste zvyklá, nemusí se jednat o produkty Maggi). Popovídáme si, celé to natočíme a pak umístíme video na web, aby se vaše rada nebo recept dostaly i do dalších domácností. Jako odměnu od nás dostanete kávovar Dolce Gusto a balíček výrobků Maggi. Zažijete něco zajímavého, a ještě se můžete pochlubit přátelům a ukázat jim, jak vaříte.

MAGGI

Až budeme vařit u vás, ráda vám pomůžu, poradím a klidně přiložím ruku k dílu. Věřím, že se zase naučím něco nového a obohatím své kuchařské zkušenosti.

Prohlédněte si, co všechno už jsme zvládli ve Vaříme s Vámi.

Reklama