Leze Vám dítko do spodních šuplíků v kuchyni a vytahuje z něj nádobí? Možná, že si jen zkouší, jaký zvuk se ozve, když s pokličkou švihne o zem. Bouchá do hrnců a rytmicky se kývá... Dost možná, že chce začít kariéru umělce, jen ještě neví, jestli hudebního nebo kulinářského. Než se rozhodne, přichází možná chvíle pro publikaci Marie Liškové Vaříme s písničkou. Můžete spolu začít s jednoduchými recepty, užijete si spoustu legrace při hnětení těsta a ještě si u toho můžete zazpívat tématické písničky. A kdo ví, třeba se umělec pro jednu z nabízených drah rozhodne. A třeba taky ne.

 

V knize se dítě snadno zorientuje - podle hvězdiček, které značí náročnost receptu. Vyhledávat se dá i podle typu jídla. Polévky, brambory, těstoviny, luštěniny, zelenina, maso, ryby, saláty, sladké pokrmy, koláče a moučníky.

 

A to ještě není vše! V sekci Dobré rady nad zlato jsem se poučila i já… Nevěděla jsem například, že se luštěniny nemají vařit v osolené vodě, protože se tím prodlužuje doba, než změknou. Lepší je osolit je až na konci. Nebo že když přesolím polévku, pomůže mi uvařit v ní syrovou bramboru. Asi si tu knihu pořídím. A jestli všechny tyhle poučky znáte, pak je možná neznají vaše děti a  jistě je při vaření ocení.

Písničky jsou pěkně tematicky seřazené – jako recepty, takže se nemůže stát, aby si dítě u Hruškového koláče zpívalo třeba Pes jitrničku sežral. Kdepak! Ještě tak možná Pod naším okýnkem – aby zůstalo u těch jádrovin. Zkrátka hned vedle receptu na hruškový koláč číhá písnička Stojí hruška v oudolí. A takhle přehledně a jednoznačně společně můžete prolistovat celou knihou.

 

Autorka má pro čtenáře i několik drobných rad ohledně ochucování potravin a také přípravy základních příloh.

 

Máte-li náladu nechat si byt popatlat dětskýma ručičkama a být okouzleni a překvapeni jimi nachystanými dobrotami, pak si společně vyhrňte rukávy a jděte do toho!

Reklama