Dorazila jste domů hladová, utahaná po celodenní honičce a nemáte vůbec náladu na dlouhou nákupní túru po supermarketu? A přesto byste svým blízkým ráda připravila něco dobrého a užila si i přes týden hřejivou atmosféru společné rodinné večeře? Není nic snazšího, než zajít do spíže pro některý z pohotových pomocníků od značky Knorr. Nepotřebujete spoustu surovin a času, stačí kvalitní základ a za chvíli se kuchyní šíří příjemná vůně.

Ráda experimentujete? Zkoušíte nové recepty, chutě, ráda překvapujete své přátele novými variacemi? I na vás myslí značka Knorr. Nemusíte trávit svým kouzlením hodiny. Stačí vytáhnout z klobouku dobrý základ, popustit uzdu své fantazii a mávnutím hůlky je lahodná pochoutka na stole.

Knorr řada Fix vás nenechá nikdy na holičkách. Oblíbené Knorr Základy na Maďarský guláš, Kung Pao, Pánev Šanghaj a Boloňské špagety teď dostaly nový svěží žlutozelený kabátek a označení Fix a přibyly k nim dvě novinky na zapékání – Fix Zapékané těstoviny s mletým masem a Fix Zapékané brambory s klobásou. Fix je pomocník a rádce, se kterým hravě připravíte osvědčená jídla, ale dává vám i prostor pro to si hrát a experimentovat. Knorr Fix je kvalitní základ, ze kterého lze připravit nespočetné množství variací.

Nechejte se inspirovat našimi recepty a pojďte si s námi hrát!

Boloňské špagety se zeleninou

Knorr Fix Boloňské špagety, 250 g mletého masa, olej, 200 g zeleniny (např. paprika, cuketa, žampióny), 1 lžíce strouhaného parmezánu

Maso opečte na rozehřátém oleji. Přilijte 3/8 l vody, povařte a vmíchejte Knorr Fix. Zeleninu očistěte, nakrájejte na kousky a přidejte k masu a vše duste 5-8 minut na slabším plameni. Podávejte se špagetami, posypané parmezánem.

Čínská pánev s ananasem

Knorr Fix Pánev Šanghaj, konzerva ananasu, 50 g oříšků kešu, 125 g kuřecích prsou, 1-2 lžíce oleje.

Oříšky opečte na pánvi dozlatova. Maso nakrájejte na nudličky a opečte na rozehřátém oleji, zalijte 3/8 l vody a vmíchejte Fix Pánev Šanghaj. Povařte asi 10 minut na mírném plameni za občasného míchání. Nakonec přimíchejte scezený ananas a oříšky a prohřejte. Podávejte s rýží.

Mexický guláš

Knorr Fix Maďarský guláš, 500 g vepřového masa, 2 lžíce oleje, konzerva kukuřice, konzerva červených fazolí, chilli, sůl, 2 lžíce zakysané smetany nebo Rama Cremefine zakysaný krém

Maso nakrájejte na kostky a opečte na oleji. V 750 ml studené vody rozmíchejte Fix Maďarský guláš a přilijte k orestovanému masu. Dusíme na mírném plameni cca 90 minut. Kukuřici a fazole scedíme a přidáme ke směsi 5 minut před koncem. Ochutíme solí a chilli. Servírujeme s trochou zakysané smetany a tortillami (mexické pšeničné pečivo) nebo topinkami.

Více oblíbených receptů a zajímavostí najdete na www.knorr.cz

Reklama