Maggi s Kamilou

Hned první natáčení Vaříme s Vámi nám trochu vypadlo z konceptu a místo vaření bylo pečení, ale opravdu nešlo odolat. :) Na první návštěvu „Vaříme s Vámi“ mě pozvala Kamila Urbánková, která připravila neskutečně dobré cupcaky.

Kamila je mladá krásná maminka na mateřské dovolené, která propadla pečení. Propaguje zdravou stravu, nemá ráda potravinářská barviva a v kuchyni je jako doma. Přivítala mě i s dvouletým synem Mojmírkem v náručí a se srdečným úsměvem na tváři.

V krásné prostorné kuchyni, kterou má Kamila doma, se peklo jedna báseň. Vše důležité bylo po ruce a práce se perfektně dařila. Občas musela Kamila odběhnout za Mojmíkem, který byl z lidí ze štábu chvilkami lehce vykolejený. S hlídáním pomáhala babička, ale Mojmík si velice brzy zamiloval strejdu ze štábu – pana osvětlovače. Bez něj se potom ani nehnul.

Maggi s Kamilou

Recept na cupcaky se zkaramelizovanými jablky a s mascarpone byl pro Kamilu jasnou volbou. Raději peče, než vaří a snaží se používat samé zdravé suroviny. Inspiraci čerpá hlavně na internetu, někdy v kuchařkách. Na natáčení se těšila hlavně kvůli nové zkušenosti. Jednou by ráda rozjela pečení svých dobrot na zakázku. Její pečené dobroty můžete obdivovat na facebooku I ♥ cake .

Od první chvíle jsem měla pocit, jako bych se s Kamilou znala už roky. Hned jsme si potykaly a celou dobu jsme si měly o čem povídat. Pečení nám šlo s krásně od ruky. Porovnaly jsme si naše recepty na těsto. Zjistila jsem, že Kamila dělá dietnější verzi s bílým jogurtem, zatímco já používám zakysanou smetanu. Pomohla jsem se zkaramelizovanými jablky a s plněním cupcaků. Byl to úžasně pohodový den.

U Kamily bylo skvěle, samozřejmě jsem jí dovezla tašku plnou MAGGI výrobků a kávovar Nescafé Dolce Gusto, a teď už se těším, až se pojedu podívat třeba do té Vaší kuchyně. Už jste poslala svůj oblíbený recept, nebo máte nějaké své tipy a triky, jak si práci v kuchyni usnadnit, které by mohly pomoci i nám ostatním? Přihlaste se, ráda se k Vám přijedu inspirovat.

Maggi s Kamilou

Kdo by chtěl skvělé cupcakes vyzkoušet, může zkusit vařit se mnou a Kamilou. Seznam ingrediencí je zde:

Na vanilkové těsto:

195 g hladké mouky
200 g cukru krystal
1a 1/2 lžičky kypřicího prášku
1/4 lžičky soli
113 g změklého másla
2 velká vejce v pokojové teplotě
1a 1/2 lžičky vanilkového extraktu
120 ml zakysané smetany nebo bílého jogurtu

Jablková náplň:

4 velká (zelená) jablka
1 ks skořice celé
100 g cukru moučka
trochu vody

Mascarpone krém:

250 g mascarpone
1 lžička vanilkového extraktu
1 lžička skořice mleté
1 lžíce cukru moučka

Postup vaření najdete na videu :-)

Vaše Elly

Chcete se do Vaříme s Vámi také osobně zapojit? Není nic jednoduššího a já se na vaše reakce budu těšit!

Jak na to? Podělte se s námi o vaše kulinářské zkušenosti!

Máte své oblíbené recepty, rady, tipy a triky jak si práci v kuchyni usnadnit? Chcete se pochlubit tím, jak vám jde práce v kuchyni od ruky? Jak se vám povedlo vychytat si vlastní kuchyňské království? Právě na to jsme zvědaví a rádi za vámi přijedeme.

MAGGI

Prostřednictví formuláře na facebooku MAGGI CZ/SK vyplňte své osobní údaje, zašlete nám svůj soutěžní příspěvek (recept, tip, radu), připojte fotografii a odešlete. Jednoduché! My potom vybereme nejzajímavější příspěvky a s jejich autory či autorkami si domluvíme návštěvu a společné vaření.

Přijedu k vám na návštěvu, kde si spolu něco uvaříme (vařit můžete ze surovin, na které jste zvyklá, nemusí se jednat o produkty Maggi). Popovídáme si, celé to natočíme a pak umístíme video na web, aby se vaše rada nebo recept dostaly i do dalších domácností. Jako odměnu od nás dostanete kávovar Dolce Gusto a balíček výrobků Maggi. Zažijete něco zajímavého a ještě se můžete pochlubit přátelům a ukázat jim jak vaříte.
Až budeme vařit u vás, ráda vám pomůžu, poradím a klidně přiložím ruku k dílu. Věřím, že se zase naučím něco nového a obohatím své kuchařské zkušenosti.

MAGGI

Už se moc těším, až se s vámi osobně poznám. :)

Facebook Sledujte vše na této stránce na facebooku.

Čtěte také:

Reklama