Čtenářka Gerda je v kuchyni moc ráda. Navíc nám poslala recept na výborný a zdravý tavený sýr.

Za recept moc děkuju, určitě ho vyzkouším.


Dobré ráno všem dobrým duším.

Vařím dobře, vařím ráda! Tato jemná parafráze na Vyžírku z Anděla na horách mě docela dobře vystihuje. K vaření tíhnu odmalinka, protože moje emancipovaná maminka měla k vaření hodně odtažitý vztah (a nebylo divu). Když totiž po práci někdy navařila, tatínek byl zrovna někde mimo a k večeři se nedostavil. Pak se to jedlo 3 dny z musu. Když se s ním k večeři nepočítalo, tak jak na potvoru přišel a hledal jídlo na sporáku - byly z toho nakonec ohřáté klobásy, poslední spása ve špajzu. Kdo by s tím na jejím místě nepraštil?! Tak není divu, že když jsem pobrala trochu rozumu, musela jsem si poradit sama.

Moje první literatura kuchařsky odbornějšího rázu byly Oetkerovy sešitky „Tak se to podaří!“. Po mamince jsem nechuť ke kuchtění nezdědila, asi jsem v tom po babičce... V těch receptech byly sice různé Bábovkové i jiné směsi, co mě přiváděly do rozpaků, protože se v socialistických obchodech dávno nevyskytovaly, ale o to víc jsem se naučila improvizovat. Babicu jsem předběhla o pár desítek let! Moje první sladké jídlo byly Smažené myši - a povedly se, i s ocásky! Nebo vaječný flip v mixéru. Čím víc rumu, tím byl lepší. Jsem mlsná, takže jsem pokročila v kuchařském řemesle a časem postoupila až ke kynutým těstům. Dnes klidně navařím z ničeho, a to plný kastrol. Pražená krupice podle mé babičky nemá chybu, je za pár šupů i minut a když se k ní dá zeleninový salát a sázené vajíčko, není na ní co kritizovat, navíc je strašně dobrá.

Nebudu sem dávat známé recepty, zkusím poslední hit internetu, který jsem ihned zařadila k oblíbeným a úspěšným. Je to TAVENÝ SÝR Z TVAROHU za 10 minut a bez velké práce. Zkoušela jsem různé druhy tvarohů, až jsem to vypilovala k dokonalosti. Zkuste, je to snadné, rychlé, levné, zdravé a je toho hodně!

Recept:

1 měkký tvaroh ve staniolu prošlehejte jen tak v misce vidličkou s malou lžičkou Jedlé sody bicarbona. Té sody ne vrchovatě, spíš jen 3/4 lžičky, aby pak neštípala na jazyku. Necháme prošlehané 10 minut stát. Mezitím si rozpustíme 1 velkou lžíci másla a zašleháme do ustátého tvarohu. Máme zajímavou hmotu, která už tvaroh nepřipomíná. A teď už je jen na nás, co tam ještě dáme. Každopádně sůl. Můžeme sekanou kapii, syrovou nebo smaženou cibulku, bylinky, osmažené žampiony... prostě projděte si regál s tavenými sýry a chytnete inspiraci. Důležité je, že na rozdíl od kupovaných taveňáků, které odnímají vápník a zdravé nejsou ani náhodou, tímhle domácím pomůžete nejen svému zdraví, ale i peněžence. Tak hodně zdaru.

Gerda

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dne: Umí váš partner vařit?

  • Umí váš mužský vařit?
  • Kdo vaří častěji, vy, nebo partner?
  • Dokáže vás muž překvapit jídlem?
  • Co vám od něj nejvíc chutná?
  • Máte nějakou zajímavou historku z kuchyně nebo zajímavý recept?

Napište nám také, můžete poslat i fotku! Jedna ze čtenářek za svůj příspěvek získá balíček lahodných čokolád Figaro s různými příchutěmi! Příspěvky posílejte dnes, 6. 2. 2013 nejpozději do 14.30 hodin na e-mailovou adresu níže. Ještě upozornění - pokud byste poslala fotku, musí jít (kvůli autorským právům) o vaši fotku a jejím zasláním dáváte redakci souhlas k jejímu bezplatnému uveřejnění v tomto tématu.

  • Redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
  • Předmět: VAŘENÍ

vareni

Reklama