tuank.jpg

Mražené zeleninové směsi jsou výborné jako rychlá příloha, kterou stačí opéct na másle, lehce osolit a dochutit solí a pepřem. Pozor ale při jejich nákupu. Nejdříve si balíček vždy osahejte, abyste zjistily, zda v něm není jedna zmrzlá hrouda. V takovém případě došlo k rozmražení a znovu zmražení zeleniny.

Zmražená zelenina může mít stejný obsah vitaminů i barvu a chuť, která se dá srovnávat s čerstvou. Zelenina by měla být skladována minimálně při teplotě -18 stupňů Celsia. Při ní se uchová kolem 85 procent vitaminu C. Pokud je teplota vyšší, jeho obsah se snižuje.

My jsme v redakci měly možnost vyzkoušet zeleninové směsi od firmy Nowaco:

  • Nowaco mražená zeleninová směs Zámecká, hluboce zmrazená
    Skvělé spojení červené mrkve, žluté mrkve v kombinaci s brokolicí, mini kukuřicí a hrachovými lusky.
  • Nowaco Lahůdková zeleninová směs, hluboce zmrazená
    V různém poměru směs obsahuje mrkev, hrášek, fazolky, květák a kukuřici.

412446-3d-lahudkova.jpg

Naše hodnocení:

Marta, editorka

Mražená zelenina tvoří výbornou přílohovou směs k rybím a masitým pokrmům. Vyzkoušela jsem Lahůdkovou zeleninovou směs, kterou jsem si udělala ve směsi s vařenou pohankou, sójovou omáčkou, rybí omáčkou a kořením. Je to taková zdravá rychlovka, kterou si dělám často, když nemám moc času. Podruhé jsem ke směsi vyzkoušela filet z mořské štiky, taktéž od firmy Nowaco. Zelenina je výborná a skoro jsem měla pocit, jako kdybych měla zeleninu, která byla původně čerstvá. Krásně zachovala chuť, barvu i vůni. Druhou směs, Zámeckou, jsem si připravila se steakem z tuňáka, také od firmy Nowaco, kterého jsem opekla na pánvi jen s pepřem, solí a pár bylinkami. Jak ryba, tak zelenina byly perfektní. Rozhodně si směsi od Nowaca koupím znovu. Se značkou mám dlouhodobě dobré zkušenosti.

Veronika, redaktorka
 
Mraženou zeleninu doma často používáme, takže jsem toto testování uvítala. Myslím, že hlavně v zimě, kdy je zelenina drahá nebo není moc dobrá, je to skvělá alternativa, jak do sebe dostat vitaminy. Lahůdkovou zeleninovou směs jsem použila k přípravě polévky. A byla super. V zeleninových směsích miluju hlavně kukuřici a hrášek. Zámeckou směs jsem si udělala hezky na másle ke kuřecímu steaku. Zelenina byla hezky křupavá, svěží a obsažené hrachové lusky byly sladce delikátní. Od Nowaca jsem vyzkoušela ještě filety z tuňáka a na těch jsme si doma také pochutnali. Čerstvá a kvalitní ryba se zkrátka pozná.  

Michaela, recepční

Mraženou zeleninu a vlastně i další produkty Nowaco ráda používám při vaření pro svou rodinu, proto jsem uvítala testování výrobků, které jsem ještě nezkusila. Lahůdkovou zeleninu Nowaco jsem připravila na páře a ta skvěle doplnila mořskou štiku na másle a bylinkách. Pro větší jedlíky jsem přidala Vlnky Nowaco, které jsou do trouby a nemusím je smažit v oleji. To velmi oceňuji.
Zámeckou zeleninu upravenou na másle jsem dala jako přílohu ke steaku z tuňáka žlutoploutvého. Obě zeleniny si i po tepelné úpravě zachovaly krásnou barvu a vynikající chuť.

Značka NOWACO se rozhodla měnit ikonické logo, které je se svými výrobky na Českém trhu od roku 1990, jeho vznik se však datuje do roku 1972. „Ačkoliv se nám po našem původním logu bude nostalgicky stýskat, uznali jsme, že přišel čas značku osvěžit, zmodernizovat a dodat jí na zajímavosti pro vkus současných zákazníků,“ píše značka na svém webu. 

nowaco-logo-blue-cut.jpg

Více na NOWACO.CZ