Domácí strava je v módě a s multifunkčním hrncem vám její příprava zabere minimum času. Žádné triky ani prázdné sliby, jednoduše technologie ve vašich službách!

Panasonic

Znáte ten pocit, kdy se sotva doplazíte z práce domů a už v panice řešíte, jak co nejrychleji nasytit sebe i zbytek rodiny. Obligátní chléb se šunkou nebo těstoviny s kečupem to sice nakonec vždy zachrání. Proč si však nevylepšit image dokonalé ženy i skvělou teplou večeří, kterou naservírujete dříve, než si vaši hladovci stihnou umýt ruce?

Konečně chytrý hrnec

Panasonic

Za vším hledej technologie – přesně tohle platí i v případě, že si chcete udržet teplo rodinného krbu, aniž byste se kvůli vaření uštvali na smrt či nedej bože zanedbávali sebe a své záliby. Chytří lidé dnes totiž nemají jen chytré mobily, tablety a televizory, teď už mají i chytré hrnce.

Důkazem toho je dlouho očekávaná novinka od světového výrobce spotřební elektroniky a bílé techniky – Panasonic Multicooker, který nedávno dorazil na náš trh. V českých podmínkách „nováček“ už několik let slaví obrovské úspěchy na celém světě a pochvalují si ho jak zastánci tradičních receptur typu „svíčková na smetaně“, tak i vyznavači zdravého životního stylu. Proč? Protože pro vás s minimem námahy vaří, dusí, peče, zapéká, a když je to třeba, tak i vaří v páře rybu či zeleninu – podle toho, na co máte zrovna chuť. Kromě toho je to také nepřekonatelný odborník na rýži – přesně takovou, jaká má být. Ať už ji připravujete na sushi, jako přílohu k hlavnímu chodu nebo do salátů. Technologický zázrak zvaný „multifunkční hrnec“ přitom zabere v domácnosti minimum místa, čímž šetří vzácný prostor, ale i čas a finance.

Panasonic

Na českém trhu je Panasonic Multicooker k dostání ve dvou provedeních a záleží jen na vás, jestli si vyberete model se šesti či s deseti programy. Příprava pokrmů bude v obou případech maximálně jednoduchá a kuchař začátečník ji zvládne stejně dobře jako zkušená hospodyňka. Stačí vložit potřebné ingredience, nastavit vhodný program, a potom už jen počkat na zvukový signál oznamující, že pokrm už je hotový. Multicooker je mimo jiné vybavený speciálními senzory, které monitorují vnitřní teplotu, a s ohledem na hmotnost surovin přizpůsobuje dobu vaření. Originální technologie Fuzzy Logic při použití programu Rýže, Kaše a Pilaf dokonce sama určí, kdy je jídlo hotové, a hrnec vypne.

Panasonic

Stolečku, prostři se!

To, co dělá z multifunkčního hrnce Panasonic Multicooker absolutní jedničku v očích každé praktické ženy, jsou dvě funkce: Odložený start a Udržování teploty. Zatímco díky první můžete naplánovat začátek vaření dle svých potřeb (např. večer nastavíte program na ovesnou kaši a ráno máte teplou snídani a 20 minut spánku k dobru), udržování teploty oceníte především po návratu domů. Teplotu dokončeného jídla je totiž Multicooker schopen udržovat ještě v průběhu následujících 12 hodin, takže polévku nebo rizoto, které dáte vařit ráno, můžete večer po návratu z práce s grácií rovnou servírovat.

Panasonic

P.S.: Máme pro Vás tip, jak snadno si připravit v Panasonic Multicooker skvělou kefírovou buchtu. Tento recept připravila sama Veronika „KOKO“ Kokešová, čerstvá blogerka roku 2013.

Kefírová buchta s mascarpone

  • 120 g polohrubé mouky
  • 80 g cukru krupice
  • 1 malé vajíčko
  • 7 g kypřícího prášku do pečiva
  • 125 ml kefíru
  • 60 ml oleje
  • cca 100 g mascarpone
  • případně i trocha čerstvého sezonního ovoce (jahody, třešně, borůvky a pod.)
  • máslo na vymazání pekáčku
  • 2 lžičky kakaa na posypání 

Panasonic

 

Mouku, cukr a kypřící prášek promíchejte v míse. V hrnečku promíchejte společně zas vajíčko, olej a kefír. Jeho obsah vlijte do misky a vše propracujte v homogenní hmotu. Máslem vymažte dno vnitřní nádoby multicookeru až do výšky asi 5 cm. Polovinu množství těsta tam vlijte a urovnejte kuchyňskou stěrkou nebo lžící. Do něj rovnoměrně nadávkujte vždy cca po po lžičce mascarpone, takže budou v těstě pěkně rozmístěné bílé kuličky tohoto čerstvého sýra. Stejně tak můžete tu a tam pohodit borůvku nebo kousek jahody a podobně. Ale s ovocem to nepřehánějte, aby koláč pěkně vyběhl a nebyl příliš vlhký. Nyní vlijte i druhou část těsta a opět stěrkou urovnejte. Povrch těsta místy posypejte kakaem a pomocí lžičky nebo vidličky vytvořte ve světlém těstě hnědou mozaiku. Přiklopte víko, spusťte program „Koláč“ a pečte 40 minut. 

Panasonic

Tip: Místo ovoce můžete do těsta poházet kousky hořké čokolády. 

Více informací a receptů najdete na stránce www.varimechytre.cz.

Také Vás vaření v chytrém hrnci Panasonic Multicooker zaujalo? Pak neváhejte a zapojte se do soutěže, která probíhá na Facebooku Panasonic! Soutěžit můžete ZDE . Pokud nevyhrajete, nebuďte smutná. Sledujte magazín Žena-in.cz, kde Vám již brzy soutěž o Panasonic Multicooker přineseme také.

Reklama