Zajímavý názor na dnešní téma nám poslala čtenářka átéčko. Přečtěte si její příspěvek, za který děkujeme.

Vaření na dovolené? Díky, tak raději nikam nepojedu. Jen jednou jsem se nechala zlákat manželem, když byly děti malé. Lákal mě s tím, že vařit bude on. Spali jsme ve stanu, a mažel vařil v ešusu čaj a jídlo. Přiznávám, že jsem to nevdržela. Nejsem typ vhodný do kempu. Vadí mi společné sprchy a WC. A to jídlo z ešusu s "vůní jehličí"?  To jsem vydržela jen jeden jediný den!

A skutečně se divím všem, co tahají s sebou k moři tašky s jídlem. Přemlouvají chorvatské celníky, aby si mohli nechat svá piva, bez nichž jejich dovolená nemá smysl. Pak někde v horku pod stanem kuchtí makaróny, polévky z pytlíků a vymlouvají dětem zmrzlinu, že by mohly dostat průjem...

A ještě cestou zpět je kolikrát cítit autobusem pach českých salámů, ze kterého je mi, přiznám se, fakt nevolno.   Když byly děti malé, tak jsem takové dovolené ráda oželela. Chodila jsem s nima na koupaliště, nebo k rybníku. Zajeli jsme si vlakem do lesů.

Teď jezdíme na dovolenou spíše každý sám, protože kluci vyrostli. Ale jsem pro dovolenou, na kterou mám. Nerada se někde cítím jako chudá příbuzná a vařit někde v kempu, to bych se tak cítila. Nedovedu si třeba představit, že bych chodila na nudapláž a pak spěchala někam oblíknout si zástěru a uklohnit si něco k jídlu.

átéčko

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

To je opravdu komická představa.

Jak to vidíte vy, milé ženy-in? Také vám vadí, že si nemůžete na zahraniční dovolené dopřávat, co hrdlo ráčí? Nebo jedete za každou cenu a raději se uskromníte? Myslíte, že si jídlo z domova vozí jenom Češi? Jak jste na tom vy?

Napište nám svůj názor na: redakce@zena-in.cz

Reklama