Určitě jste si na Ženě-in všimly rubriky vaření nebo alespoň sekce Dnes na vaření, která pro každý den nabídne jiný recept. Ovšem může se stát, že ani v naší rozsáhlé databázi receptů nenajdete přesně to, co byste ráda.

Pak nejspíš požádáte o radu internetový vyhledávač. S on-line kuchařkami se doslova roztrhl pytel. Některé jsou na profesionální úrovni, podle jiných byste si zase neudělala ani chleba s máslem. V internetových kuchařkách jsme zalistovali. A nyní vám nabízíme přehled těch, které se nám zalíbily nejvíc.

Vareni.cz
Není to žádný blog, ale opravdový server zaměřený na vaření. Kromě receptů zde najdete řadu článků, tipy a triky, gastroslovník, instruktážní videa a samozřejmě diskuze. Když přejdete do sekce receptů, ukáže se vám na stránce chytré a přehledné dělení, podle něhož můžete najít přesně to, co chcete. Jednotlivé recepty jsou totiž roztříděny dle chodu (dezert, hlavní chod, chuťovka…), ingrediencí (mouka, maso, houby…), země původu (Česko, Čína, Mexiko…), doby přípravy od deseti minut do dvou hodin a dle příležitosti (dětská oslava, narozeniny, pohřební hostina…). Nechybí ani speciální recepty pro vegetariány či pro domácí pekárny.

V receptech se dá vyhledávat podle klíčových slov, ale funguje i rozšířené vyhledávání dle výše popsaného dělení. Určitě oceníte možnost si konkrétní recept přidat do své kuchařky (jen pro přihlášené). Recept, který vás zaujal, si jednoduše můžete uložit, a to vám ušetří další hledání, až na pokrm dostanete chuť.

Apetitonline.cz
Apetit je další z profi webů o vaření. V horním menu můžete volit z několika nabídek – například recepty, Apetit Tv (opět řada instruktážních videí), recepty od vás, slovník jídel a surovin.

Nás zajímají hlavně recepty. V této sekci se vám zobrazí vyhledávání. Můžete vyhledávat podle klíčových slov, doby přípravy, příležitosti, použitých surovin nebo vybírat z receptů s označením „snadné a rychlé“. V seznamu jednotlivých receptů se vám zobrazí název, fotografie, hodnocení a další ikonky, které značí, zda je jídlo pálivé, vhodné k vínu, rychlé či bez masa.

 

Ok-recepty.cz
Z hlavní stránky už se na vás začínají sypat recepty. Chcete-li vyhledat nějaký konkrétní recept, můžete vlevo použít vyhledávač, nebo se k němu z nabídky pod vyhledávačem proklikat. Seznam receptů v dané kategorii se pak zobrazuje v šikovném náhledu se seznamem potřebných ingrediencí. Nemusíte tedy rozklikávat každý recept zvlášť, abyste zjistila, co je pro přípravu pokrmu potřeba.

Horní menu pak nabízí užitečné tipy a triky, školu vaření, bylinky a koření a konečně suroviny (zatím neobsahuje žádný článek).

 

Recepty.cz
Pokud se přenesete přes poněkud zastaralou grafiku, můžete být vcelku spokojenou uživatelkou. Z horního menu, které nabízí nové recepty, menu dne, rady a tipy, slovník pojmů, diskuze a moje recepty (pro přihlášené) nás zaujalo právě menu dne, které obsahuje pro každý den jiný recept na kompletní oběd, tedy polévku, hlavní chod, případně přílohu a salát.

Vyhledávání receptů lze opět dvojím způsobem. Proklikat se z nabídky na hlavní stránce, nebo jednoduše použít vyhledávač. Do něj můžete zadat klíčová slova nebo hledat podle ingrediencí či autora.

Jak je to u nás?
Do sekce vaření se dostanete kliknutím na butonek v horní liště. Zobrazí se recept dne a jednoduchý vyhledávač, který najde pokrm podle klíčových slov, doby přípravy či doby vložení receptu. V podrobném vyhledávání  si navíc můžete zvolit, v jaké sekci chcete pokrm vyhledat. Tyto sekce jsou shodné s nabídkou vlevo (brambory, chuťovky, dieta…). To znamená, že se k receptu také můžete z levé nabídky proklikat. 

Pro mimořádné příležitosti se vám bude hodit nabídka menu. Vybírat zde můžete například z několika velikonočních menu, lesáckých nebo smradlavých menu.

Pro přechod do sekce vaření na Ženě-in klikněte zde.

Vaříte podle internetových kuchařek? Kam chodíte na recepty?

Reklama