Ahoj, já nevím, proč by mi mělo vadit dělat pro nás denně jídlo?

Zvlášť když je dobré a nikde jinde si tak nepochutnám?! Vaření je můj koníček, co navařím, to je vždycky bašta a na jídlo se s manželem docela těšíme.

Podotýkám, že vařím jenom já a jsem tomu ráda. Můj muž je totiž takový kuchař, že bychom skončili buď hladoví nebo s bolavým žaludkem.

Ne, že by se nesnažil... pro ilustraci: jednou na začátku manželství jsem mu řekla, aby si udělal knedlíky s vajíčkem, byl doma sám a já měla práci mimo domov. Knedlík v lednici byl, vajíčka taky a já si říkala, že na takovém vaření se nedá nic zkazit. Zvlášť když jsem mu podrobně popsala postup: pánev, na to trochu oleje, na zkoušku hodit kostičku knedlíku, jestli zasyčí, pak tam nasypat všecko, nechat posmažit a pak tam prsknout vajíčka a zamíchat... ó, jak jsem se mýlila!

Přišla jsem večer domů, manžel nějaký zaražený, barvy zelené. A že je mu  těžko. Zpovídala jsem ho, jak si pochutnal na obědě, a on se přiznal, že to byl asi ten kámen úrazu. Prý mu knedlíky stále připadaly suché  a měl strach, že to připálí, tak tam pořád doléval olej... umíte si představit houbovitou hmotu čvachtající olejem, do toho pak vajíčka, co to asi s žaludkem udělá?!

Po této zkušenosti ho z kuchyně vyháním a vařím sama. Protože mám léta praxe a kuchařskou fantazii, nemám s tím potíže a dovedu uvařit z ničeho. Stačí mi otevřít špajzku a ledničku. Samozřejmě ne prázdnou. Já kolikrát ani nevím, co udělám, improvizuju na poslední chvilku.

A víte, že je to docela fajn? Žádný stereotyp - že když je neděle, tož musí být řízek s bramborovým salátem... kdepak. Vidím třebas bulvu celeru, zasním se... a je tu třeba teplý salát s ořechy nebo řízečky s bramborovou kaší.

Lituju každého, kdo má k vaření odpor nebo se ho bojí.  Jo, a řídím se heslem "jak k jídlu, tak k dílu".

Holky, já dobře vím, že je rozdíl vařit pro šestičlennou rodinu s puberťáky a pro nás dva. Poznala jsem i to velké vaření a o to víc si cením idylky, co mám teď.

Gerda


Milá Gerdo, dodávat snad netřeba ničeho. Děkujeme za příspěvek k dnešnímu tématu dne.

Vaříte každý den teplé večeře?
Chodíte do restaurací?
Vaří Váš muž či přítel?
Jakou kuchyni máte ráda?
Milujete jídlo?
Pište na:

redakce@zena-in.cz

Nejzajímavější příspěvky odměníme!

Reklama