profimedia-0645508748.jpg

Foto: Profimedia

Po celé východní kolonádě je chodba s okny do zahrady Jacqueline Kennedyové vyzdobena bílými holubicemi a padajícími hvězdami, které představují mír a světlo naděje. Symbolizují službu pracovníků z první linie a záchranářů, kteří pomáhali během pandemie covid-19.

profimedia-0645431658.jpg

Foto: Profimedia

Knihovnu Bílého domu letos zdobí stohy knih a také motýli a ptáci z recyklovaných novin, kteří mají připomínat, že s darem učení se můžeme vznést do míst, která jsme si ani nedokázali představit.

profimedia-0645469897.jpg

Foto: Profimedia

V další místnosti se zase nachází strom se zlatými hvězdami, na počest hrdinek a hrdinů z armády, kteří položili své životy za Spojené státy. A také na počest jejich rodin.

profimedia-0645433195.jpg

Foto: Profimedia

Stromek v pokoji Vermeil se rozzářil pestrými barvami, které představují různé americké umělce, jejichž talent přináší potěšení všem. Od historických portrétů po grafické ukázky, od světelných instalací po mramorové sochy, od dřevořezeb po umění s dětskými otisky rukou… výtvarné umění nám přináší radost, uklidňuje naši mysl a inspiruje naši představivost. Věnce v oknech jsou doplněny barevnými štětci. Jde o velmi originální dekoraci.

profimedia-0645433287.jpg

Foto: Profimedia

Čínský pokoj představuje dar přátelství a sdílení. Uprostřed místnosti se nachází dlouhý prostřený oválný stůl. V místnosti najdeme nádobí používané minulými prezidentskými rodinami. Každá sada je vzpomínkou na prezidenty a první dámy a připomíná státní večeře a slavnostní pokrmy, které spojily světové vůdce a diplomaty. Na každé židli je uvázaný zelený věnec s červenou stuhou.

61a9f88e1137eprofimedia-0645429510.jpg

Foto: Profimedia

Oficiální vánoční strom Bílého domu se nachází v Modrém pokoji a oslavuje mír a jednotu. Holubice, které ho zdobí, nesou zlaté prapory se jmény všech států. Připomínají tak důležitost jednoty a národní harmonie. Každý rok je z místnosti odstraněn lustr, protože strom, který je během Vánoc dominantou, dosahuje až ke stropu.

profimedia-0645429761.jpg

Foto: Profimedia

Červený pokoj zachycuje radost a zázraky svátečního období a je zasvěcen múzickým uměním. Na krbu visí několik dechových nástrojů. Stromek stojící uprostřed místnosti je ozdoben notami, stepařskými či baletními botami. Jeho podstavec je v designu bubnu.

profimedia-0645429427-1-.jpg

Foto: Profimedia

Státní jídelna je zasvěcena daru rodiny – té, do které jsme se narodili, té, kterou si vybereme, a té, kterou vytvoříme. Na krbu visí punčochy a na stromech fotografie prezidentských párů – minulých i toho současného.

profimedia-0645425409.jpg

Foto: Profimedia

Tradicí v Bílém domě je jeho perníková replika, která se také nachází ve Státní jídelně. Letošní model je inspirován vděčností a obdivem k pracovníkům v první linii národa, kteří pomohli udržet zemi v chodu během pandemie. Vedle Bílého domu jsou postaveny i perníkové repliky budov, které lidi z první linie reprezentují – budova policie, požární stanice, nemocnice, pošta, potraviny a další.

profimedia-0645439088.jpg

Foto: Profimedia

Velké foyer a Křížový sál oslavují víru a společenství. Výklenky na chodbě a stromy zobrazují zimní scény života ve městech a odrážejí pouto komunity a vytrvalost amerického ducha.

V celém Bílém domě je 41 vánočních stromků. K výzdobě Bílého domu bylo použito přibližně 1 829 metrů stuhy, přes 300 svíček a přes 10 000 ozdob. Stromy, girlandy, věnce a expozice zdobí více než 78 750 světel. Severní a jižní fasádu Bílého domu zdobí 25 klasických věnců.

profimedia-0645428704.jpg

Foto: Profimedia


Zdroj: Oficiální stránky Bílého domu

Reklama