Milá redakce a ženy-in,

pro vánoční pohodu jsem si vyšila obraz Vánoční hvězdy. Ještě není zarámovaná, ale i k tomu brzy dojde. :-)

Je krásné zpestřovat si v zimních měsících, a především o Vánocích, domov květinami. Já zvolila tuto variantu. Květinu budu mít doma neustále, jen ji nebudu muset zalévat a nikdy mi nezvadne. Přes zimu mě tedy potěší alespoň jedna rozkvetlá květina a v létě mi bude připomínat krásné chvíle zimních měsíců a Vánoc.

Večer jsem dotvořila voňavé vánoční svícny. Na stole vypadají úžasně a v létě se dají využít i na bylinky nebo okrasné květiny. A potěší i jako dárek. A při jejich výrobě si i krásně odpočinete. Výroba sice zabere pár dní, ale výsledek stojí zato. Posuďte sami.

A pokud byste si je chtěla některá vyrobit, tak tady je postup.

Materiál: hliněný květináč
              balacrylová barva - 2 odstíny (dle vašeho výběru)
              štětec - plochý
              papírová lepenka
              izolepa
              písek
              svíčka
              lepící pistole
              koření - celá skořice, badyán, hřebíček

Postup: Z vnější strany natřete květináč až po obrubu barvou, kterou jste si vybrali. Necháte do druhého dne zaschnout a potom natřete druhou vrstvu. Další den pod obrubu nalepíte kolem dokola papírovou lepenku a obrubu květináče i vnitřní stranu (do 1/3) natřete druhou barvou. Opět necháte do dalšího dne zaschnout a potom natřete druhou vrstvu a necháte zaschnout.

Odtokovou díru v květináči zalepíte izolepou a do květníku nasypete písek. Ten ale napřed musíte nechat pořádně vyschnout, nejlépe u topení. Písek nasypete do výšky asi 2 cm pod okraj (záleží na velikosti květináče).

Skořici a badyán nalepíte lepicí pistolí na květník. Je snadnější to lepit, když už je květináč plný, jelikož je zatížený. Na květník můžete nalepit, co vás napadne - koření, sušené květiny, výrobky z papíru...

Doprostřed zapíchnete do písku svíčku a kolem dokola nasypete hřebíček. Na hřebíček můžete nasypat sušenou nastrouhanou kůru z citronu nebo pomeranče. Nebo i mletou skořici.

Až se svíčka zapálí, vůně hřebíčku nádherně provoní celý pokoj.

Krásné předvánoční dny vám přeje polgara.


Děkujeme polgaře za přání a dvě krásné inspirace a posíláme jí 500 bodů do VVS.

A co vy, ženy-in, vyšíváte? Nebo se jinak realizujete tvůrčím způsobem?