Tak to zase rychle uteklo, máme za dveřmi Vánoce! Tipy na dárky se na nás valí ze všech stran, přemýšlíme, jak všechny letošní přípravy na svátky zvládneme pokud možno beze stresu a ne na poslední chvíli. To, co mnohé z nás také čeká, je vánoční úklid domácnosti. A s tím je spojené i mytí oken.

clinNaštěstí jsou pryč doby, kdy jsme se potýkali s takzvanými univerzálními přípravky (pro někoho obyčejný saponát, pro jiného třeba ocet), kterými jsme umyli nejprve nečistotu, a pak se pustili do namáhavého leštění vzniklých šmouh, které ne a ne zmizet. Mytí oken byla úmorná práce, po níž byla každá hospodyňka doslova zničená. A jakmile přišel první déšť, mohlo se s mytím začít nanovo. Proto je dobré již při nákupu myslet na kvalitní přípravek, který je vhodný pro mytí oken. Naším tipem jsou vyzkoušené přípravky Clin.

Na okenních tabulích se totiž postupně usazuje prach z ulice, déšť na skla nanese i ta nejjemnější zrníčka prachu z ovzduší a vše skončí jako špinavá voda na skle. Každá kapka deště se pomalu vypařuje a zanechává za sebou pořádnou skvrnu. Proč je dobrou volbou pro čistění oken přípravek Clin?

Čím rychleji a rovnoměrněji voda stéká, tím méně nečistot zůstává na okenní tabuli, protože je voda snadněji odnese. Proto je dobré vybrat si takové přípravky na okna, které zajistí dlouhotrvající čistotu. Například tajemstvím receptury přípravku Clin s technologií NanoProtect® od společnosti Henkel jsou nano-částice, které se na skle jemně roztáhnou a uspořádají se samy do rovnoměrné vrstvy. Díky tomu se i drobné kapičky deště na okně ošetřeném novým čisticím přípravkem okamžitě spojí, tím stékají ještě rychleji a na povrchu skla zanechávají podstatně méně stop. Clin také obsahuje aktivní alkohol, který kromě jiného odmašťuje, což napomáhá k okamžitému lesku beze šmouh. Dále je okno díky němu dříve suché.

Jak se přípravky Clin používají?

Existují 2 typy prostředků na mytí oken. Jeden typ je určen k přímé aplikaci v neředěné formě a nejčastěji bývá v praktické pistoli. U druhého typu se malé množství prostředku naředí v kyblíku s vodou. Tento typ je ideální pro mytí velkých skleněných ploch, ale také např. okenních parapetů.

Z jakých přípravků Clin si můžete vybrat?

Clin v pistoli s rozprašovačem

Jcline vhodný pro čištění a lesk skleněných a hladkých omyvatelných ploch (např. sklo, zrcadla, TV obrazovky, skleněné stoly atd.).

Patentovaná hydraulická pistole umožňuje nanášet prostředek ve formě aktivní stabilní pěny přímo na čištěné místo, kde se déle udrží na povrchu, nestéká, a díky tomu působí na nečistoty delší dobu. Pistole dále umožňuje rozptýlení produktu ve formě spreje (odklopením sítka z konce pistole), a tím ošetří větší plochu.

Pistole je zároveň velmi praktická a nabízí dokonale pohodlný úklid.

Na rozdíl od jiných prostředků na okna Vám Clin zaručí a díky speciálnímu složení tenzidů garantuje:

  • vynikající čisticí účinek, který zanechá plochu zaručeně vždy beze šmouh
  • receptura Nano Protect zajistí zářivý lesk po delší dobu než ostatní prostředky
  • patentovaná technologie Nano-Protect založená na neviditelných částečkách ochrání povrch okna před opětovným zašpiněním a vznikem skvrn od kapek po dešti
  • nabízen ve variantách příjemných vůní citronu, jablka a květů.

Jak jej můžete použít? Čištěné plochy se nemusí před aplikací Clinu omývat. Produkt rovnoměrně naneste na povrch čištěné plochy a nechte chvíli působit. Poté otřete do sucha suchým hadříkem, papírovými utěrkami nebo gumovou stěrkou.

Na co si dát pozor? Nenechávejte prostředek zaschnout na plochách bez rozetření.

Clin na okna, rámy a jiné

clinJe to první čistič na okna, který se ředí vodou, a tím napodobuje zvyky českých hospodyněk - mýt okna přípravkem rozpuštěným ve vodě. Na rozdíl od prostředků na mytí nádobí, které se dříve pro mytí oken používaly, však Clin díky své účinné receptuře s alkoholem perfektně ošetří okna.

  • perfektně odstraní nečistoty z oken, rámů a okenních parapetů
  • jediným lehkým setřením vrátí oknům oslnivý lesk beze šmouh
  • díky speciální technologii aktivně zabraňuje vzniku stop po dešti
  • v nabídce je v klasické variantě a s vůní jablka
  • vystačí na 300 m2

Jak jej nejlépe použít? Nařeďte 20 ml přípravku (3 vstříknutí) do 5 litrů vody, omyjte špinavé místo, zbylou vodu otřete suchým hadříkem, papírovými utěrkami nebo gumovou stěrkou. Na odolnou špínu použijte neředěný roztok, nechte chvíli působit, a poté opláchněte.

Na co si dát pozor? Nenechávejte prostředek zaschnout na plochách bez rozetření.

Clin Universal

clinMá zesílený odmašťovací účinek. Je ideální na sklo a hladké povrchy, především na sklokeramické desky, mikrovlnné trouby a další povrchy zejména v kuchyni.

V nabídce výrobků Clin jsou i ubrousky na brýle! Pokud nosíte brýle, jistě se vám budou hodit, vyzkoušejte je.

Clin Čisticí ubrousky na brýle

Vyzkoušejte měkký vlhký ubrousek - díky aktivnímu odmašťovači zajistí čistotu bez šmouh a nutnosti leštění. Jedna krabička obsahuje 14 jednotlivě balených čisticích ubrousků na brýle - vynikající a praktické řešení od firmy Henkel.

clinOblast použití těchto ubrousků se neomezuje pouze na brýlová skla. Lze s nimi důkladně vyčistit všechny hladké povrchy jako např. displeje mobilních telefonů, skla fotoaparátů, kamery, zrcadla atd.

Clin je dobrý pomocník v domácnosti, který oceníte při vánočním úklidu.

Tyto výrobky lze použít nejen na okna, parapety, rámy oken, ale také na zrcadla, dlaždice, koupelny i kuchyně.

Jak myjete okna? Jaké přípravky používáte? Které prostředky jsou právě pro vás ty pravé? Máte nějaké vychytávky, osvědčené rady, triky? Pak se zapojte do diskuse pod tímto článkem a vyhrajte balíčky s produkty Clin. Balíčky jsou připraveny pro 5 z vás!

Reklama