shutterstock-1526399111.jpgSalcburk Foto: Shutterstock

Na Staroměstské náměstí se můžete jít během Vánoc podívat alespoň na tradiční strom, ale trhy se tam letos konat nebudou. Stejně tak ani v Brně. Naděje na vánoční atmosféru a s ní spojené trhy ale svitla v Ostravě a Zlíně, kde se je zrušit zatím nerozhodli. Účast tam přece jen nebývá tak hojná jako v Brně či Praze.
 
Pokud rády jezdíte na trhy za hranice, letos je zatím nezrušili ani ve Vídni, Drážďanech, Mnichově, Dortmundu nebo Lipsku. Zatím jsou stále v plánu i vánoční trhy v bavorském Řezně, kde se krásné romantické trhy konají například na nádvoří zámku rodu Thurn-Taxisů.
 
Naopak v Berlíně nebo Frankfurtu vánoční trhy už definitivně zrušili, stejně jako třeba města na severu Itálie. Konkrétně to tento týden potvrdilo Jižní Tyrolsko a Trentino, které hraničí s Rakouskem a Švýcarskem.shutterstock-505072018.jpg

Berlín / Foto: Shutterstock

To samé udělala také Bratislava, Kolín nad Rýnem, Ženeva nebo Montreux, kde se konají nejoblíbenější vánoční trhy ve Švýcarsku. Ani ve Francii to nevypadá růžově. Trhy zrušila nejen Paříž, ale i Lille, Lyon, Bordeaux, Arras a Clermont-Ferrand.
 
Trhy nebudou ani ve většině měst v Británii. Nekonají se v Manchesteru, Yorkshiru, Belfastu, Edinburghu, Bristolu, Bathu, Aberdeenu, Winchesteru či Oxfordu. Nebude ani každoroční Winter Wonderland v Hyde Parku. A neuskuteční se dokonce ani Lincoln Market, což je nejstarší britský vánoční trh, jež byl naposledy zrušen v roce 1982.
 
Město, které poslední roky drží titul nejkrásnějšího vánočního města, Záhřeb, své trhy zatím plánuje. Měly by být 27. listopadu až 3. ledna. Zrušeny nebyly zatím ani vánoční trhy v rakouském Grazu (Štýrský Hradec), Innsbrucku, Salcburku, Štrasburku a Tyrolsku. Uskutečnit by se měl také jeden z nejkrásnějších vánočních trhů u jezera Wolfgangsee.

shutterstock-1599888961.jpg

Wolfgangsee / Foto: Shutterstock

Reklama