5bfc3d0629453image.jpg

  • Kvalita, která vydrží

Vánoční stromek lze pořídit i měsíc před Vánocemi, důležité je živý strom uchovávat v chladném a tmavším místě. Doma je ideální uložit ho do sklepa nebo garáže. Aby neuschl a zůstal přirozeně zelený, měl by stát ve vodě, která může dosahovat až ke spodním větvičkám. Nikdy neumisťujeme na slunce nebo do blízkosti topení. Až ho budete chtít připravit pro slavnostní chvíle, postavte a připevněte ho do stojanu se zásobníkem vody, díky tomu zůstane déle zelený a čerstvý.

  • Dokonale rostlý strom

U živého stromku má každý druh jiné vlastnosti. Smrk patří mezi nejlevnější stromy, ale brzy opadává. Borovice má dlouhé jehličky, ale její větve nejsou tak husté. Koruna borovice může být velmi řídká, stromek se může naklánět ke straně nebo z jednoho pohledu je holý. Mezi nejkrásnější vánoční stromky patří jedle, jsou neopadavé, symetrické a rovné. „Největší zájem je o dánské jedle Nordmann Gold, mají krásný pravidelný tvar a bohaté jehličí, které tolik nepíchá. Jedle jsou odolnější vůči teplotním změnám, proto vydrží déle a v místnosti skoro neopadávají,“ říká Daniel Brychta, odborník z oddělení zahrady v Hornbachu, a dodává: „V porovnání se smrčkem nebo borovicí je ale jedle o něco dražší, 110 - 150 cm vysokou dánskou jedli můžete pořídit za 299 Kč.“

5bfc3c9a9208fimage.jpgDánská jedle

  • Koupě stromku on-line

Pokud bydlíte v bytě a nevlastníte sklep nebo garáž, pořiďte si stromek až pár dní před Vánocemi. Jestli se bojíte, že vám na nákup stromku ve vánočním shonu nezbyde čas, využijte koupi stromku on-line s doručením domů. Řezané vánoční stromky jsou v on-line prodeji už nyní. Někteří prodejci navíc nabízejí i frézování kmene pro jednodušší vložení do stojanu.

  • Znovu do přírody

Vhodnou alternativou jsou vánoční stromky v květináči. Prodávají se v menších velikostech, ale potěší stejně jako vyšší bratři. Velké plus je, že jakmile splní svůj úkol, můžete jej znovu zasadit znovu do přírody nebo si jím ozdobit zahradu.