Každý rok míváme živý stromeček, který otec chodí vždy po domluvě s hajným uříznout do lesa, za poplatek půl litru slivovičky. Tak tomu bylo i před sedmi lety, jen k tomu musím dodat, že taťka byl od prosince nezaměstnaný a bylo to s ním k nevydržení. Firma zkrachovala a on už měl na krku pětačtyřicet. Maminka už začínala navrhovat, že si stromek koupíme a snažila se ho všelijak zaměstnat.
 
Den před Štědrým dnem se brzy ráno táta slavnostně a s dobrou náladou vypravil do lesa na stromek. V každé kapse na kabátě se mu rýsovala flaška se slivovicí a na rameně pila. Domů přišel až ve dvě hodiny a k maminčinu nemilému překvapení byl opilý, stromek sice donesl, ale návdavkem s ním i stejně veselého hajného. Hajného se maminka svérázným způsobem zbavila po půl hodině výhružkou, že volala jeho manželka, ten rázem vystřízlivěl a mazal domů.
 
Táta byl uložen, aby se z toho vyspal, stromek zůstal opřený u garáže a my s mamkou jsme pokračovali v posledních přípravách.
 
Co čert nechtěl otec se vzbudil, na tom by nebylo nic tak hrozného kdyby nešel nasazovat stromek na stojan a nesnažil se ho přemístit do obývacího pokoje. Přišli jsme na to ve chvíli, kdy se odtamtud ozýval rachot, my děti jsme myslely, že Ježíšek přišel dřív, ale maminka byla jiného názoru. Když jsem jako první otevřela dveře a za mnou do pokoje nahlíželi ostatní tak jsme dostali záchvat smíchu, až na mamku o kterou se pokoušela mrtvice.
 
A co se vlastně přihodilo? Stromek byl moc veliký a do obýváku nechtěl vejít, tak otec odřízl spodní patro a ještě nějaké větvičky. Tím pádem v uklizené místnosti znovu vznikl nepořádek. Jehličí se z koberce vysálo a větve se odnosili. Dopadlo to dobře a druhý den bylo všechno v pořádku. Rádi na to vzpomínáme jak jsme se pobavili. Otec si už v únoru našel novou práci a maminka, která byla na mateřské si oddychla.
 
Wanda

Děkujeme za příspěvek a Wandě posíláme 500 bodů do VVS.

Reklama