Nejen vánočka a cukroví tvoří naše tradiční Vánoce. Na našich tabulích se čím dál tím více objevuje i vánoční štola. Tento druh vánočního pečiva si k nám prošlapal cestičku od našich německých sousedů a každoročně si nás získává svojí sladkou chutí plnou kandovaného ovoce a rozinek.

Zajímá vás, proč by právě štola neměla chybět o svátcích ve vaší domácnosti? Vysvětlení je jednoduché. Díky svému typickému tvaru připomíná Ježíška zavinutého v plenkách a navíc si vás její chuť získá hned od prvního sousta.

Pekaři v každém hypermarketu Globus dovedli její chuť k dokonalosti. Její výroba začíná naložením rozinek a kandovaného ovoce do rumu. Poté přijde na řadu ruční zadělávání těsta z nejkvalitnějších ingrediencí od prověřených dodavatelů. K pečení se používají speciální formy, které dají vánoční štole nezaměnitelný tvar. Při pečení je pak každý kousek pravidelně mašlován rozpuštěným máslem s českým rumem. Na závěr nesmí chybět vrstvička moučkového cukru na dozdobení.

Vánoční chléb plný rozinek, kandovaného ovoce a pomerančové kůry seženete ve všech hypermarketech Globus. Cena je 64,90 Kč při hmotnosti 500 g.

štolu

Více na www.globus.cz.

Reklama