Vánoce mají své tradice a taky hudbu typickou jen pro období těchto svátků. Vedle koled klasiku doplňují některé současné evergreeny. Jim bezesporu kraluje píseň Janka Ledeckého „Sliby se maj plnit o Vánocích“, která poprvé zazněla před patnácti lety.  A za ni tento týden dostal zlatou desku od vydavatelství Popron Music.

Popron Music v roce 2006 převzalo vydávání alba „12 Vánočních nej...“. V nové edici byl titul vydán i jako CD+DVD a poprvé tak vyšly i vánoční videoklipy Janka Ledeckého.

A právě za něj obdržel Ledecký zlatou desku. Je to další zlatá deska pro toto album.

Písnička „Sliby se maj plnit o Vánocích“, která poprvé zazněla o Vánocích 1993, se každý rok v prosinci stává nejhranější rozhlasovou skladbou. Osud tohoto hitu následovaly později i Ledeckým nazpívaná „Ryba rybě“ a „A od těch časů“, které vyšly v roce 1996 na původním albu „Sliby se maj plnit o Vánocích“.

Později bylo toto album rozšířeno o dvě novinky a pod názvem „12 Vánočních nej...“ přineslo Jankovi další vánoční hit - písničku „Ty spíš“. Vánoční album Janka Ledeckého za patnáct let získalo několik zlatých a platinových desek.

Líbí se vám tento vánoční evergreen?

Reklama