Vánoce máme asi všichni spojené s hořícími svíčkami. Kupujeme a nebo si sami vyrábíme různé svícny, adventní věnce či jiné vánoční dekorace. A k nim pěkná svíčka neodmyslitelně patří.
Takto osvícený pokoj navíc získá příjemnou atmosféru, která se dá jen těžko něčím nahradit. Pěkná svíčka se navíc může stát i hezkým vánočním dárkem.

Ale i při výběru zdánlivě tak běžné věci, jakou svíčka je, bychom měli znát určitá pravidla, abychom kvalitou této voskové okrasy nebyli zklamáni.

Mezi přední distributory svíček patří firma Softy, která dováží svíčky do ČR a SR od roku 1999 od firmy GALA-KERZEN z Německa. Ta patří mezi největší výrobce svíček ve světě.

Ve své nabídce má celou řadu výrobků, které uspokojí i ty nejnáročnější zájemce. Vyrábí svíčky různých tvarů a druhů od čajových, válcových, kónických, stolních atd., včetně parfémovaných svíček ve skle v nejvyšší možné kvalitě.

Parfémovaná řada svíček FLAVOUR obsahuje různé druhy a barvy, jako například svíčky s vůní vanilky, broskve, jasmínu, jahody, kokosu a mnoho a mnoho dalších. Záleží jen na vás, jaké vůni dáváte přednost, a vybrat si tu pravou.

Novinkou v nabídce firmy Softy jsou stearinové svíčky, které jsou vyráběny z palmového oleje a vyznačují se dlouhou dobou hoření, která u některých dosahuje délky až sto hodin. Tyto svíčky jsou navíc bez zápachu a můžete je zapálit i v bytě, kde bydlí třeba alergik či astmatik.

Při koupi svíček se neunáhlujte. I zde platí, že co je levné, je vlastně drahé. Na našem trhu je dost nekvalitních výrobků, které se snaží zákazníky nalákat „výhodnou“ cenou. Pak se ale snadno stane, že svíčka, která má hořet dejme tomu čtyři a půl hodiny, vám po dvou hodinách zhasne.

Stačí, když si svíčku potěžkáte a podle toho už dokážete odhadnout dobu hoření. V zásadě platí, že čím těžší svíčka, tím delší dobu vás bude těšit svým plamínkem.

Výrobky firmy GALA-KERZEN, které u nás distribuuje firma Softy, si můžete zakoupit ve všech běžných obchodech, kde se tyto výrobky prodávají.

A nám již nezbývá nic jiného, než vám popřát šťastnou ruku při výběru a hezké – nejen vánoční - chvíle v rodinném kruhu za svitu voňavých a krásných svíček.

Pokud rády soutěžíte, můžete nějakou pěknou svíčku vyhrát právě ZDE .

Více informací naleznete www.softy.cz  

      
Reklama