Dr. Oetker má vanilku pro každého, stačí si vybrat ten správný produkt a vánoční pečení může začít!

A vypadá to, že se bude i letos péct hodně. Podle nejnovějšího průzkumu peče  cukroví doma 9 z 10 dotázaných hospodyněk. V každé české rodině se peče v průměru 8 druhů cukroví a celkem se upeče a sní v jedné domácnosti asi 4,2 kg vánočního pečiva!

Vanilka je považována za jedno z nejvzácnějších koření. Její pěstování, sklízení a zpracování je poměrně náročné a vyžaduje trpělivost i pečlivost, proto by se o ní klidně mohlo říct, že má cenu zlata. Vanilkový lusk obsahuje nejméně 200 aromatických látek, jejichž kombinace je naprosto výjimečná.

Jako první začali používat vanilkový lusk ve své kuchyni původní obyvatelé Mexika, Toltékové a Aztékové. Přidávali ho do nápojů i placek a jeho léčivých účinků využívali k povzbuzení srdeční činnosti a k celkové regeneraci organismu. Do Evropy byla vanilka dovezena v polovině 16. století a je dodnes v kuchyni používána jako vzácné výrazně aromatické koření. V současné době je nejznámějším místem pěstování vanilky africký ostrov Madagaskar.

Vanilkový lusk je plodem květu orchideje. Plody vanilky zrají 7-8 měsíců, poté se ručně sklízejí a nechávají na slunci vysušit. Ručně se také třídí.

Přírodní vanilka v různých podobách od Dr. Oetkera

Třtinový cukr mletý vanilkový lusk Dr. Oetker - NOVINKA
Doporučená MOC za 1 kus (8 g) je 19,90 Kč
Prvotřídní mletá vanilka v kombinaci se zlatavým nerafinovaným třtinovým cukrem. Obsahuje 6% mletého vanilkového lusku.
Použití: všude tam, kde chcete dodat pokrmu či nápoji plnou rafinovanou chuť a vůni přírodní vanilky.

Vanilkový lusk Bourbon Dr. Oetker
Doporučená MOC za 1 kus je 149,90 Kč
Prémiový výrobek nejvyšší kvality. V prodeji pouze o vánoční sezóně. Vanilkový lusk Bourbon Dr. Oetker je jemným, vzácným a jedinečným kořením. Má výraznou sladkou a kořeněnou vůni a chuť, kterou ocení i největší znalci. Pod názvem Bourbon se vanilkové lusky pěstují jedině na ostrovech Madagaskar a Komory.

Jak se vanilkový lusk používá?

  • Celý lusk: Lusk můžete vařit vcelku v omáčce nebo pudingu, kterým dodá výraznou chuť a vůni.
    Celý lusk se také vkládá do nádoby s moučkovým nebo krupicovým cukrem a dóza se pevně uzavře. Lusk po několika dnech provoní cukr výrazným vanilkovým aroma. Lusk můžete do cukru vložit opakovaně.
  • Semínka uvnitř lusku: Vyškrábaná dužina zevnitř lusku se přimíchává do krému, pudingu, do těsta na sladké pečivo a cukroví, do cukru na obalení pečiva, do zmrzliny, nápojů, apod. Zbylou část lusku pak můžete použít při přípravě svařeného vína nebo na dochucení alkoholu vložit přímo do lahve (např. vanilkový rum).
  • Rozemletý lusk: Lusk můžete vysušit na vzduchu po dobu jednoho týdne a poté rozemlít. Rozemletý lusk se přidává do těsta, krému, pudingu, moučkového cukru, apod.

Jeden Vanilkový lusk „Bourbon“ Dr. Oetker vystačí na asi 500 ml tekutiny, 500 g cukru nebo 500 g mouky.

Vanilkový cukr Dr. Oetker
Doporučená MOC za kus (8 g) je 6,90 Kč.
Kombinace jemně mletého cukru a prvotřídního extraktu z vanilky Bourbon v novém designu obalu.
Použití: je ideální na provonění těsta i na posypání různých sladkých pokrmů.

Vanilková pasta Bourbon Dr. Oetker
Doporučená MOC (100 g) je 159,90 Kč.
Obsahuje silný extrakt z vanilky Bourbon v kombinaci se semínky z mletého vanilkového lusku. Ideální tekutá konzistence zaručí, že semínka vanilky jsou krásně rozvrstvena a mohou tak nejlépe uvolnit své vanilkové aroma. Jedna tuba vanilkové pasty vystačí jako 10 vanilkových lusků.

Použití: díky své jemné sirupo-krémové konzistenci se hodí do všech receptů s vanilkou. Její chuť je lehce nasládlá a vůně velmi intenzívní. Dodá všem zákuskům, dezertům, cukroví, zmrzlinám i nápojům neopakovatelnou chuť a vůni pravé vanilky Bourbon.

Doporučené dávkování: podle konkrétního receptu a chuti. TIP: 1-2 kávové lžičky Vanilkové pasty Dr. Oetker odpovídají 1 kusu vanilkového lusku. Doporučujeme vanilkovou pastu při přidávání do těsta nejprve rozmíchat v tekutých přísadách receptu.

Extrakt Bourbon vanilka Madagaskar Dr. Oetker
Doporučená MOC (35 ml) je 59,90 Kč.
Tekutý vanilkový extrakt, který moučníkům dodá exotickou vanilkovou chuť a vůni. Obsahuje přírodní vanilkový extrakt z nejkvalitnějších vanilkových lusků Bourbon. Výrobek neobsahuje alkohol a je bez umělých barviv i konzervačních látek.

Použití: vanilkový extrakt je oblíbenou přísadou na pečení všech sladkých dobrot.

Více na Dr.Oetker.cz

Reklama